Aviva: Pracownicy zebrali tonę śmieci na terenie Warszawy

0
379

600 wolontariuszy przez 6 dni sprzątało warszawskie parki, lasy i tereny nad Wisłą. Z 22 lokalizacji zebrali 1200 worków śmieci, czyli ponad tonę. Akcję wspierały instytucje miejskie, w tym Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa i Lasy Miejskie – Warszawa.

– To była z pewnością jedna z największych, jak nie największa akcja sprzątania Warszawy przez wolontariuszy z jednej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej rezultatów i mamy nadzieję, że to działanie będzie inspiracją dla innych, bo razem możemy zmieniać przyszłość – mówi Damian Jakubowski z Fundacji SilvaMare, która koordynowała akcję. Jej pomysłodawcą była Aviva.

W sprzątanie zaangażowały się także instytucje miejskie: Zieleń Warszawska, Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa, Lasy Miejskie – Warszawa, Urząd Dzielnicy Bielany, Dzielnica Wawer, Dzielnica Białołęka, Warszawa Wesoła, Urząd Dzielnicy Praga-Południe dla m.st. Warszawy, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

– Efekt tych działań to nie tylko wzorowo wysprzątane wybrane do akcji tereny stolicy. To także coś znacznie więcej. Aktywność wolontariacka w formie prac porządkowych buduje i wzmacnia świadome postrzeganie przestrzeni publicznej, czynników kształtujących jej jakość oraz społeczną odpowiedzialność za jej stan. Taką treść niesie nasze hasło promocyjne „Czysta Warszawa – wspólna sprawa” – mówi Tadeusz Jaszczołt, dyrektor warszawskiego Zarządu Oczyszczania Miasta.

(AM, źródło: Aviva)