PZU Zdrowie z certyfikatem „PracoDawca Zdrowia”

0
503

PZU Zdrowie otrzymało certyfikat „PracoDawcy Zdrowia” przyznawany przez Ministerstwo Zdrowia przedsiębiorstwom i instytucjom, które wykazują się dbałością o zdrowie swoich pracowników i skutecznością we wdrażaniu programów promocji zdrowia w firmie. Uroczyste ogłoszenie wyników II edycji konkursu miało miejsce 27 listopada w Sali Kolumnowej Ministerstwa Zdrowia w Warszawie. Nagrodę w imieniu zarządu spółki odebrała Edyta Prus, Senior HR Business Partner PZU Zdrowie. 

– Nagroda „PracoDawca Zdrowia” jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i sygnałem, że działania, które podejmujemy w zakresie profilaktyki zdrowia pracowników, są potrzebne. „Zdrowie” w nazwie i profilu działalności firmy zobowiązuje. Jako jeden z największych operatorów medycznych w Polsce na co dzień wspieramy innych pracodawców w dbaniu o zdrowie ich pracowników, dostarczając usługi medyczne na najwyższym poziomie. Jednak spółka PZU Zdrowie sama jest dużym pracodawcą, który zatrudnia ponad 5000 osób, w tym personel medyczny, pracowników biurowych oraz konsultantów infolinii. Dlatego podejmujemy liczne działania nakierowane na poprawę ich zdrowia, np. finansowanie opieki medycznej, organizację badań genetycznych, stomatologicznych, bezpłatnych szczepień, warsztatów  antynikotynowych i stref zdrowia w biurze czy dofinansowanie aktywności sportowej – komentuje Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie.

„PracoDawca Zdrowia” to program, którego misją jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zwiększenie zgłaszalności pracowników na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych. Pozwala docenić firmy, która dbają o zatrudnione w nich osoby poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Program jest częścią kampanii Planuję Długie Życie prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia.

Certyfikat przyznawany jest przez kapitułę, w skład której wchodzą eksperci z dziedziny zdrowia, pracodawcy oraz przedstawiciele związków zawodowych. Aby go otrzymać, firma musi spełniać co najmniej 8 spośród 10 wyznaczonych kryteriów

(AM, źródło: PZU Zdrowie)