Aviva wspiera opiekunki PCK

0
221

Aviva włącza się do pomocy ponad 5 tys. opiekunek – sióstr Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK), finansując zakupy podstawowego sprzętu (środków dezynfekcyjnych, maseczek i rękawiczek), który pomoże opiekunkom PCK wykonywać ich codzienne obowiązki. Wsparcie pozwoli też Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi zakupić sprzęt do Magazynu PCK, który będzie wykorzystany do organizacji miejsc tymczasowego pobytu dla osób z podejrzeniem zarażenia COVID-19.

Fundusze na realizację tych zadań przekazują wspólnie Aviva, Santander Aviva i Expander. Jednocześnie grupa angażuje do pomocy swoich pracowników, agentów ubezpieczeniowych i współpracowników, organizując internetową zbiórkę na stronie todlamniewazne.pl. Wpłaty zostaną w całości przekazane PCK na sprzęt ochronny dla osób wydających żywność osobom potrzebującym. 

– Postanowiliśmy wesprzeć opiekunki PCK, które ofiarnie pomagają 16 tysiącom seniorów oraz osób przewlekle chorych. Finansujemy też pilny zakup wyposażenia i zapasów, dzięki którym PCK wspiera służbę zdrowia w walce z koronawirusem.– mówi Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu jest dla nas szczególnie ważna. Cieszymy się, że możemy wspólnie z Avivą wesprzeć Polski Czerwony Krzyż w zmaganiach z problemem koronawirusa.– zaznacza Wioletta Macnar, prezes Santander Aviva.

– Niezwykle istotna jest teraz stała pomoc dla osób starszych, przewlekle chorych, samotnych i wszystkich tych, które nie mogą wyjść z domu, aby zrobić najpotrzebniejsze zakupy. Polski Czerwony Krzyż stara się docierać do tych, którzy potrzebują pomocy, aby mogli przetrwać w tych trudnych chwilach. Dodatkowe środki sanitarne zwiększą wspólne bezpieczeństwo opiekunek i ich podopiecznych. Bardzo dziękuję też za fundusze na doposażenie naszego magazynu i wsparcie osób wydających żywność – dodaje Małgorzata Szukała, kierownik działu promocji i pozyskiwania dochodów PCK.

Aviva od kilku lat wspiera grantami program Polskiego Czerwonego Krzyża „Bądź bezpieczny. Przygotuj się”, którego celem jest edukacja związana z przygotowaniem się na wypadek klęsk i katastrof, w tym epidemii. Grupa współpracuje również w skali międzynarodowej ze Stowarzyszeniami Czerwonego Krzyża.

(AM, źródło: Aviva)