Link4: 100 tys. zł dla szpitala przy ul. Karowej

0
405

Link4 przekazuje 100 tys. zł Szpitalowi Klinicznemu im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie. To reakcja spółki na rosnące potrzeby placówek medycznych w czasie pandemii koronawirusa.

– Z dużym uznaniem obserwujemy zaangażowanie pracowników służby zdrowia w walce ze skutkami koronawirusa. Wsparcie finansowe płynie szerokim strumieniem do szpitali zakaźnych, ale w potrzebie są także inne szpitale, których funkcjonowanie jest zagrożone przez pandemię. Dlatego w poczuciu społecznej odpowiedzialności zdecydowaliśmy się wesprzeć szpital przy ul. Karowej w Warszawie. To placówka, w której mimo pandemii bardzo prężnie działa oddział położniczy i która pilnie potrzebuje środków finansowych, by zapewnić właściwą ochronę swoim pacjentom i całemu personelowi medycznemu – wyjaśnia Agnieszka Wrońska, prezes zarządu Link4.

Szpital przeznaczy wsparcie finansowe na cele statutowe związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Chodzi o uzupełnianie bieżących zapasów, w tym środków ochrony osobistej, a także inne doraźne działania, które placówka podejmuje w celu ochrony pacjentów i personelu szpitala. Szpital apeluje także o przekazanie maseczek, które są niezbędne, by we właściwy sposób zabezpieczyć personel sprawujący opiekę m.in. nad kobietami w ciąży i noworodkami.

– Sprawne i efektywne leczenie to przede wszystkim bezpieczeństwo lekarzy, pielęgniarek i położnych, ale także pozostałych pracowników, niewidocznych na co dzień, w kontaktach bezpośrednich z pacjentem szpitala. Rękawiczki, kombinezony ochronne, maseczki, płyny do dezynfekcji czy przyłbice to wyposażenie niezbędne w czasie pandemii koronawirusa. Lista potrzeb jest znacznie dłuższa, a zasoby, szczególnie dziś, w tym trudnym dla nas czasie, kurczą się w niepokojącym tempie. Poza tym obserwujemy znaczny wzrost cen wymienionych materiałów. Dlatego zabezpieczenie personelu jest priorytetem, bo tylko wtedy będziemy w stanie bezpiecznie leczyć i być nadal w ciągłej gotowości – podkreśla Anastazja Więckiewicz, zastępca dyrektora Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej.

(AM, źródło: Link4)