Azja: Ubezpieczenie domu w szerokopasmowej sieci

0
150

Szerokopasmowa sieć w Hongkongu oferuje klientom Pakiet Domowy Wszystko w Jednym, zawierający światłowodową usługę szerokopasmową oraz ubezpieczenie mieszkaniowe, które dostarcza AXA na Hongkong i Makao. W pakiecie znajdują się też rozwiązania ochronne dla domowej sieci internetowej i dla inteligentnego domu – poinformowali partnerzy, AXA i Hong Kong Broadband Network.

Mieszkańcy Hongkongu często nie doceniają wagi ubezpieczenia mieszkaniowego, co wykazała przeprowadzona przez AXA ankieta. Wynika z niej, że zaledwie ok. 40% respondentów wykupiło polisę dla właścicieli domów.

Wielu ludziom może się wydawać, że ubezpieczenie od ognia albo ubezpieczenie, jakie zapewniają korporacje właścicieli budynków jest wystarczające, ale ich uwadze umyka, że przedmiotem ubezpieczenia w większości tych polis są jedynie ściany zewnętrzne, a nie wnętrze i wyposażenie. Polisy te nie obejmują szkód powstałych w wyniku awarii domowych, takich jak pęknięcie rury. Pęknięta rura wodna może wyrządzić szkodę u sąsiadów. Skutkiem są ogromne roszczenia poszkodowanych, w wysokości wielokrotności miesięcznej pensji. 

Statystyki AXA wskazują, że 45% najczęstszych roszczeń z ubezpieczeń mieszkaniowych dotyczy szkód wodnych (wycieków, zalań przez ulewny deszcz itp.), których nie obejmuje ani ubezpieczenie pożarowe, ani polisa nieruchomości.

Komplementarne ubezpieczenie mieszkaniowe AXA w pakiecie All-in-One HKBN oferuje gospodarstwom domowym klientów do 64 395 dol. (500 000 dol. HK) rocznie ochrony wnętrza i wyposażenia i do ok. 1,3 mln dol. ochrony odpowiedzialności cywilnej.

Klienci, którzy zawierają lub przedłużają umowę świadczenia usług szerokopasmowych, mogą do 24 miesięcy korzystać z komplementarnego ubezpieczenia mieszkaniowego.

Zawarte w pakiecie rozwiązanie bezpieczeństwa sieci HKBN zapewnia klientom również ochronę na poziomie przedsiębiorstwa, kontrolę rodzicielską i ochronę tożsamości online.

Ponadto rozwiązania dla inteligentnego domu pozwalają na łatwe podłączanie dodatkowych czujników ruchu, kamer przy drzwiach i innych urządzeń internetu rzeczy, oferując klientom wygodę zarządzania swoją wirtualną i materialną własnością i jej ochrony.

AC