Pekao i PZU zrefinansowały zadłużenie spółek w grupie Baltic Classifieds Group PLC

0
184

Bank Pekao SA we współpracy z PZU SA współorganizował refinansowanie zadłużenia spółek w grupie kapitałowej Baltic Classifieds Group PLC w toku przygotowania grupy do debiutu na London Stock Exchange, który miał miejsce 5 lipca.

– Cieszę się, że bank Pekao mógł wziąć udział w tej transakcji i wspierać Baltic Classifieds Group PLC w zakresie wsparcia finansowania posiadanego zadłużenia – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes zarządu Pekao SA, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej. – Ta transakcja opiewała na sporą kwotę i była możliwa dzięki współpracy dwóch czołowych podmiotów na polskim rynku kapitałowym, tj. Pekao i PZU, a jej sprawny przebieg świadczy o najwyższym świadczonym poziomie usług w segmencie bankowości korporacyjnej.

Baltic Classifieds Group PLC działa w branży ogłoszeń internetowych w krajach bałtyckich, posiada w swoim portfolio kilkanaście serwisów ogłoszeniowych dla takich segmentów rynku jak nieruchomości czy motoryzacja. Serwisy BCG działają na Litwie, w Łotwie i Estonii. Od 2019 roku głównym udziałowcem BCG jest globalny fundusz private equity APAX Partners.

(AM, źródło: Pekao)