BIK przejmuje biznes April w regionie CEE

0
1020

April International sprzedał swoje operacje w Europie Środkowo-Wschodniej. Ich nabywcą został polski pośrednik ubezpieczeniowy, firma BIK, która przejęła siedem podmiotów zlokalizowanych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Nabyte firmy są dostawcami usług z zakresu likwidacji szkód, assistance oraz innych usług administracyjnych i dystrybucyjnych świadczonych przez podmioty trzecie. Obsługują one m.in. liczne firmy zarządzające flotami samochodowymi oraz markami konsumenckimi w Polsce i na Bałkanach.

– Przejęte firmy mają przed sobą pozytywne perspektywy rozwoju, ponieważ usługi administracyjne świadczone przez strony trzecie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Korzystając z outsourcingu procesów biznesowych, uczestnicy rynku dążą w ten sposób do poprawy wydajności i obsługi klienta – mówi Roman Czarnowski, prezes zarządu BIK Brokers.

Podkreśla również, że akwizycje zwiększą kompetencje BIK w obszarach, które są komplementarne do jego podstawowej działalności dystrybucyjnej. BIK Brokers dostarcza w Polsce rozwiązania ubezpieczeniowe dla firm z obszaru car fleet management, leasingowych oraz klientów flotowych. Przejęcie spółek od April International wzmocni jego pozycję w zakresie obsługi roszczeń i procesów zarządzania odszkodowaniami dla polskich klientów w tym segmencie. BIK podkreśla, że akwizycja jest jednocześnie ważnym krokiem do ekspansji na pozostałe rynki środkowoeuropejskie.

(AM, źródło: HumanSigns)