Cachet rozpoczyna działalność w Szwecji

0
522

Na rynku szwedzkim pojawił się Cachet, a jego pierwszymi klientami są floty hulajnóg elektrycznych Ryde oraz Voi. Obie firmy zostały objęte ubezpieczeniem zgodnie z nowymi regulacjami prawnymi. Aby Cachet mógł wdrożyć produkt na rynek, podjął współpracę z Wakam, insurtechem specjalizującym się w ubezpieczeniach wbudowanych i partnerstwach w modelu B2B2C.

Od końca grudnia niektóre hulajnogi elektryczne w Szwecji muszą posiadać ubezpieczenie. Dlatego Cachet postanowił wejść na tamtejszy rynek.

Jego szwedzka oferta ubezpieczeń hulajnóg elektrycznych został zbudowana wspólnie z Wakam, francuskim insurtechem działającym w 33 krajach Europy.

– Wakam od dawna plasuje się w europejskiej czołówce w zakresie oferowania ubezpieczeń cyfrowych i wbudowanych – mówi współzałożycielka i dyrektorka generalna Cachet, Hedi Mardisoo. – Z kolei Cachet ma głęboką wiedzę specjalistyczną w tworzeniu inteligentnych, elastycznych produktów ubezpieczeniowych w nowych, często pomijanych segmentach. To daje mnóstwo nowej przestrzeni do poszukiwania nowych pomysłów i rozwoju.

72% szwedzkich wypożyczalni hulajnóg elektrycznych jest objętych usługami Voi i Ryde, co oznacza, że znaczna część rynku korzysta z ubezpieczenia Cachet.

(AM, źródło: Cachet)