Ceny ubezpieczeń turystycznych bez zmian

0
388

Sylwestra najbardziej opłaca się spędzić za granicą – najlepiej na innym kontynencie – wynika z analizy przeprowadzonej przez ekspertów Rankomat. Wakacje w Tajlandii zarezerwowane w grudniu będą tańsze od sylwestra spędzonego w Europie nawet o 7942 zł. Szczyrk jest droższy od Egiptu o 811 zł. Ceny lotów z końcem roku rosną głównie w Europie.  Stałym kosztem, który nie zmieniał się na przestrzeni tygodni przed sylwestrem, było natomiast ubezpieczenie turystyczne.

Zarówno w październiku, jak i w grudniu za mniej niż 10 zł dziennie można znaleźć ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii, Egiptu, Czech, Tajlandii i Włoch. Jedynie polisa do Austrii – kraju, w którym koszty leczenia są bardzo wysokie — kosztuje 10,52 zł za 1 dzień ochrony.

– Suma gwarantowana kosztów leczenia na wyjazd w Europie nie powinna być niższa niż 30 tys. euro. W przypadku wyjazdu na narty powinna wynosić około 40–50 tys. euro. Z kolei podróżując poza Stary Kontynent, należy zadbać o wybór kwoty wynoszącej co najmniej 60 tys. euro. Podczas aktywnych wyjazdów, gdzie podróżujący mają zamiar uprawiać sport, szczególne ważne są rozszerzenia ubezpieczenia. Rozszerzenie o sporty ekstremalne czy sporty wysokiego ryzyka jest wymagane w przypadku niektórych aktywności, takich jak narty, snowboard lub skitouring. Klauzula alkoholowa już od jakiegoś czasu jest oferowana w standardzie większości ubezpieczeń. Niemniej przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego ubezpieczenia należy dokładnie sprawdzić zakres ochrony – mówi Magdalena Kajzer, specjalistka Rankomat ds. ubezpieczeń turystycznych.

(AM, źródło: Rankomat)