Chubb przymierza się do zakupu Hartford Financial Services

0
627

Chubb Limited, największy ubezpieczyciel majątkowy na świecie notowany na giełdzie, przedstawił ofertę przejęcia Hartford Financial Services Group. Ewentualna akwizycja byłaby największą transakcją w branży ubezpieczeniowej od roku i jedną z największych na przestrzeni ostatnich lat.

Oferta Chubb opiewa na 65 dolarów za akcję Hartford, płatne w większości gotówką. Łączna wartość przejęcia wyniosłaby 23,24 miliarda USD. Potencjalna akwizycja byłoby największą tego typu transakcją w globalnym sektorze ubezpieczeniowym od czasu ubiegłorocznego zakupu Willis Towers Watson przez Aon za 30 mld USD. Doszłoby do niej w momencie, w którym branża stoi w obliczu niebezpieczeństwa wypłacenia miliardów dolarów roszczeń z tytułu pandemii Covid-19.

Hartford potwierdził, że otrzymał ofertę przejęcia, ale nie ujawnił szczegółów finansowych oferty. Z kolei Chubb poinformował w komunikacie, że nie otrzymał jeszcze oficjalnej odpowiedzi na swoją propozycję. Zastrzegł też, że nie osiągnięto żadnego porozumienia w sprawie transakcji i nie można zagwarantować, że prowadzone rozmowy doprowadzą do przejęcia. A nawet jeśli zapadną uzgodnienia, to nie można zagwarantować warunków, struktury ani terminu transakcji.

Według danych Refinitiv kapitalizacja rynkowa Chubb na środowym zamknięciu wynosiła około 77,74 miliardów dolarów. Z kolei kapitalizacja Hartford plasowała się na poziomie 20,52 mld USD. Ubiegłoroczny przypis składki brutto pierwszego z ubezpieczycieli wyniósł 41 mld USD. Z kolei drugi zebrał 17,3 mld USD.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Chubb, Reuters)