Kongres Brokerów zaplanowany na wrzesień

0
990

Zarząd Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych wyznaczył datę tegorocznego Kongresu Brokerów. Dwudziesta trzecia edycja tradycyjnego spotkania branży brokerskiej ma odbyć się w dniach 15–17 września w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.

SPBUiR podkreśliło, że formuła Kongresu Brokerów będzie uzależniona od aktualnej sytuacji epidemicznej z zachowaniem wszystkich obowiązujących reguł. Pierwotnie XXIII edycja spotkania miała odbyć się w ubiegłym roku, ale ze względu na pandemię Covid-19 była już kilkakrotnie przesuwana. W marcu 2020 roku, po ogłoszeniu pierwszych ograniczeń, zarząd Stowarzyszenia przełożył termin organizacji Kongresu na 7–9 października 2020 r.

Z kolei na posiedzeniu 12 maja zdecydowano, że spotkanie odbędzie się 26–28 maja obecnego roku. Z kolei w lutym 2021 r. SPBUiR postanowiło zorganizować imprezę we wrześniu.

Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku VIII Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń. W marcu 2020 r. zarząd PIU podjął decyzję o przeniesieniu imprezy na 23–24 września. Jednak już 21 kwietnia Izba poinformowała, że ze względu na niepewność co do sytuacji epidemicznej w drugiej połowie roku i wynikającą z niej troskę o zdrowie uczestników, podjęła decyzję o przełożeniu VIII Kongresu na 5–6 maja 2021 r. Przebieg pandemii sprawił, że 25 stycznia ukazał się komunikat PIU, w którym organizacja poinformowała, że spotkanie odbędzie się w dniach 20–21 października tego roku w hotelu Sheraton w Sopocie. Jednocześnie zastrzegła, że jeśli sytuacja epidemiczna spowoduje konieczność zmiany terminu, natychmiast o tym poinformuje.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl