Chubb zamknął przejęcie azjatyckich biznesów Cigna

0
212

Chubb Limited zakończył przejmowanie biznesu Cigna w zakresie ubezpieczeń od wypadków oraz dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych i na życie na sześciu rynkach Azji i Pacyfiku. Ubezpieczyciel zapłacił 5,36 mld dolarów za operacje, które obejmują ubezpieczenia wypadkowe i zdrowotne Cigna (A&H) oraz biznes życiowy w Korei, Tajwanie, Nowej Zelandii, Tajlandii, Hongkongu i Indonezji.

Akwizycja rozszerza obecność Chubb w regionie Azji i Pacyfiku , który jest dla firmy obszarem długoterminowego wzrostu. Wraz z dodaniem przejętych operacji udział regionalny w globalnym portfelu Chubb wzrośnie z 4 do około 7 mld dolarów składek, co stanowi około 18% całkowitego wyniku sprzedażowego firmy. Około 95% przejętej działalności wniesie swój wkład biznesu życiowego Chubb, a pozostała część do segmentu ubezpieczeń ogólnych. 

– Region Azji i Pacyfiku oferuje ogromny potencjał do długoterminowego wzrostu i tworzenia bogactwa. Spółki Cigna mają korzystne marże ubezpieczeniowe, generują wysokiej jakości zyski – podkreślił Evan G. Greenberg, prezes i dyrektor generalny Chubb.

5 lipca Chubb Life ogłosił, że prezesem przejętego od Cigna działu ubezpieczeń na życie na Tajwanie został mianowany Jack Chang, dotychczasowy prezes Chubb Life Taiwan, natomiast Jee Eun, która kierowała działalnością Cigna jako dyrektor naczelna od 2020 r., będzie zarządzać LINA Korea, przejętym oddziałem ubezpieczeń na życie w Korei. Z kolei Gail Costa, dotychczasowa dyrektor generalna Cigna Life New Zealand (po przejęciu Chubb Life) pokieruje nabytą działalnością w zakresie ubezpieczeń na życie w Nowej Zelandii.

(AM, źródło: Chubb)