Clements Worldwide: Tarun Chopra głównym dyrektorem wykonawczym

0
378

Clements Worldwide, firma specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach dla ekspatriantów i organizacji, ogłosiła, że prezes Tarun Chopra obejmie stanowisko głównego dyrektora wykonawczego. Pozostanie także przy roli prezesa, a Jon Clements będzie nadal zajmował stanowisko przewodniczącego firmy.

– Z wielką radością ogłaszam awans Taruna Chopry na stanowisko głównego dyrektora wykonawczego Clements Worldwide – skomentował Jon Clements. – Tarun wnosi na stanowisko szeroki zakres umiejętności przywódczych, które szlifował jako lider w innych firmach, a także przez dziewięć lat jako międzynarodowy lider w Clements. Przyszłość firmy pod jego przywództwem nie mogłaby być bardziej obiecująca. Jestem przekonany, że Tarun doprowadzi Clements Worldwide do jeszcze większego sukcesu. Każdy, kto zna Taruna, szybko zdaje sobie sprawę z tego, że jest on pełen pasji i skupienia, ale przy tym jest ciepłą osobą dbającą o klientów, partnerów i pracowników – dodał.

Tarun Chopra dołączył do Clements Worldwide w roku 2010 jako główny dyrektor finansowy, a następnie w 2017 r. został awansowany na stanowisko prezesa. Przedtem pracował przez ponad dwie dekady na stanowiskach powiązanych z operacjami biznesowymi w znanych na całym świecie firmach, takich jak Fannie Mae, Whirlpool, Boston Consulting Group i Ernst&Young (obecnie EY).

Tarun Chopra wykorzysta swoje doświadczenie do kierowania Clements Worldwide na drodze do realizacji misji wspierania osób i organizacji w zakresie zdobycia wolności do życia i prowadzenia działalności z dowolnego miejsca na świecie.

– Możliwość przewodzenia Clements Worldwide jest prawdziwym zaszczytem, jestem ogromnie wdzięczny za tę szansę – skomentował Tarun Chopra. – Dziękuję Jonowi i radzie dyrektorów za pokładane we mnie zaufanie. Wyjątkowe portfolio Clements Worldwide, a także obsługa klienta na wysokim poziomie i zaangażowany zespół dają mi pewność co do tego, że nadal będziemy źródłem ogromnej wartości dla naszych klientów i udziałowców w przyszłości. Clements nadal będzie głównym źródłem ubezpieczenia dla ekspatriantów – dodał.

Firma Clements Worldwide  została założona w 1947 r. przez Roberta Clementsa i M. Juanitę Guess-Clements z wizją zapewniania dostosowanych rozwiązań ubezpieczenia dla ekspatriantów na całym świecie. Obecnie oferuje ubezpieczenie ekspatrianckie dla pracowników amerykańskiego Departamentu Stanu, zapewniając urzędnikom amerykańskich służb zagranicznych polisy w delegacjach zagranicznych. Firma oferuje szeroki zakres produktów i usług ubezpieczeniowych zarówno dla osób fizycznych, jak i organizacji, które pracują i podróżują za granicę.

(AM, źródło: Centrum Prasowe PAP)