Compensa Dystrybucja świętuje 15 lat

0
1451

Ponad 230 osób przybyło 7 kwietnia 2022 r. do auli Politechniki Warszawskiej z okazji 15-lecia spółki Compensa Dystrybucja. Jubileuszową galę w Auli Politechniki Warszawskiej prowadził z humorem dziennikarz Marcin Prokop, a wśród zebranych gości obecni byli m.in. Artur Borowiński, prezes zarządu Compensy i Compensy Życie, Konrad Kluska, członek zarządu Compensy Życie, Daniel Kaliszuk, wiceprezes InterRisk, oraz Michał Szymański, prezes zarządu VIG / C-Quadrat TFI.

Gospodyniami wieczoru były Mariola Zdziarska, prezes zarządu Compensy Dystrybucji, oraz Justyna Śledziewska, członkini zarządu.

Jubileuszowa uroczystość była pierwszym tak licznym spotkaniem po covidowej przerwie. Z jednej strony cieszono się z odznaczeń za wyniki sprzedażowe i wspólnie wypracowanych sukcesów, ale pojawiły się też chwile zadumy i minuta ciszy poświęcona walczącym w Ukrainie.

Mariola Zdziarska podsumowała 15 lat rozwoju Compensy Dystrybucji, która systematycznie rosła pod różnymi markami, stając się najważniejszą strukturą sprzedażową dla macierzystej Compensy. Przedstawiła też rosnącą liczbę oddziałów i współpracowników, która na początku kwietnia 2022 r. przekroczyła upragnione 1000 osób w 18 oddziałach.

– W 2021 r. Compensa Dystrybucja zabezpieczyła klientów na życie na sumę 414 mln zł – powiedziała z dumą Mariola Zdziarska. Jest to wyraz nie tylko sukcesu sprzedażowego, ale też praktycznej realizacji misji ochrony życia klientów i transformacji portfela w kierunku ochronnym. Widać też wyraźny wzrost średniej sumy ubezpieczenia dzięki doradczej roli współpracowników Compensy, którzy nie tylko sprzedają, ale również edukują i uświadamiają.

Mariola Zdziarska podkreśliła też dumę z faktu, że kierowana przez nią spółka należy do jednej z największych grup ubezpieczeniowych w Europie Środkowo-Wschodniej, która rozwija się w tempie ponadrynkowym i zapewnia ochronę milionom Europejczyków. Sama Compensa Dystrybucja w ostatnich latach również notowała co roku wzrosty sprzedaży, zarówno w produktach ze składką regularną, jak i pozostałych. Rozwinęła też dosprzedaż oferty majątkowej, utrzymując jednak profil życiowy jako fundament pracy doradcy.

Compensa Dystrybucja jest bardzo dobrze przygotowana do dalszego rozwoju. 15 lat daje pewność bycia profesjonalnym, kompetentnym agentem, członkostwo w Grupie VIG to zapewnienie nowoczesności, dynamiki i wartości proklienckich. Nasza praca to pasja i w planach mamy tylko sukces.

Wyniki finansowe oraz sytuację na rynku ubezpieczeniowym podsumował prezes Artur Borowiński, natomiast Konrad Kluska w swojej prezentacji pokazywał, w jaki sposób technologia wspiera agentów i pozwala wznieść ich pracę na nowy poziom. Podkreślał też filozoficznie:

Wszyscy w ostatnich trudnych kilkunastu miesiącach przekonaliśmy się, że najważniejsze jest ludzkie życie i zdrowie. To jest również esencja pracy agenta ubezpieczeniowego.

Nawiązując do swojego wystąpienia z 2020 r., Konrad Kluska pogratulował odwagi i wytrwałości rosnącej grupie aspirantów do Million Dollar Round Table, czyli organizacji zrzeszającej najlepszych agentów ubezpieczeniowych na świecie.

Z okazji jubileuszu 15-lecia Mariola Zdziarska i Justyna Śledziewska wręczyły przedstawicielom towarzystw ubezpieczeniowych okolicznościowe statuetki. Prezenty z okazji 15-lecia i gorące życzenia dalszego dynamicznego rozwoju wręczyli na ręce gospodyń przedstawiciele Compensy, InterRisk, Wienera oraz C-Quadrat. Zgodnie z tradycją, nagrody za osiągnięcia w minionym roku otrzymali też najlepsi dyrektorzy, kierownicy i doradcy. Wyświetlony został również wspomnieniowy film, przypominający wspólne wyjazdy i uroczyste firmowe chwile. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia.

Po uroczystej kolacji, prezentacjach i wręczeniu nagród wystąpił zespół De Mono, a goście bawili się jeszcze długo, ciesząc z możliwości osobistych spotkań oraz wypracowanych razem wyników.

Wyróżnikiem Compensy Dystrybucji jest partnerska atmosfera, wynikająca między innymi z trójstopniowej struktury zarządczej oraz wyjątkowego połączenia orientacji na człowieka z orientacją na cel, które wyznają w codziennej pracy Mariola Zdziarska i Justyna Śledziewska.

W sprzedaży ubezpieczeń na życie najlepiej sprawdza się sieć wyłączna – podkreślał ze sceny prezes Artur Borowiński, dziękując Compensie Dystrybucji za rosnący z roku na rok udział w przypisie Compensy i życząc jeszcze wielu lat równie imponujących wyników.

Aleksandra E. Wysocka