Compensa: Nagroda za Bezpieczną Autostradę

0
506

Compensa TU otrzymała tytuł Partnera Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019, w kategorii Firma Roku. Towarzystwo zostało wyróżnione za kampanię społeczną Bezpieczna Autostrada, propagującą prawidłowe poruszanie się po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Tytuł przyznawany jest corocznie przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego.

Compensa została uhonorowana podczas uroczystej gali, odbywającej się pod koniec listopada w Warszawie. Trwająca od 2017 roku kampania ubezpieczyciela, organizowana we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, ma na celu promowanie zasad prawidłowego poruszania się po autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Tytuł Partnera Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2019 to dla nas wielka satysfakcja. Od 2017 roku poprzez nasze działania staramy się wpływać na zwiększenie bezpieczeństwa na polskich drogach. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy, to kolejne potwierdzenie, że prowadzona przez nas od 2 lat kampania społeczna ma sens – komentuje Konrad Kluska, wiceprezes zarządu Compensy.

Podstawowym celem kampanii Bezpieczna Autostrada jest rozpowszechnianie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu. Ważnym elementem akcji jest udzielanie pierwszej pomocy w razie wypadku, a także edukacja zdrowotna informująca, w jaki sposób stan zdrowia osoby prowadzącej pojazd wpływa na bezpieczeństwo jazdy. W ramach kampanii organizowanych jest szereg wydarzeń edukacyjnych: na autostradach w Miejscach Obsługi Podróżnych oraz w miastach, w których znajdują się jednostki terenowe ubezpieczyciela. W trakcie pikników rodzinnych w miastach Compensa przekazuje mieszkańcom defibrylatory AED. Urządzenia są ogólnodostępne i znajdują się w centralnym punkcie miasta. W ten sposób ubezpieczyciel wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców – edukując w zakresie udzielania pierwszej pomocy i przekazując niezbędne do ratowania życia narzędzia.

(AM, źródło: Compensa)