Compensa o nieoczywistych dodatkach do polis komunikacyjnych

0
431

Podstawowy pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych składa się z obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i dobrowolnego autocasco. Eksperci Compensy przypominają, że ochronę można rozbudować o różnego rodzaju rozszerzenia.

– Każdy właściciel samochodu musi mieć ubezpieczenie OC. Z analizy zachowań naszych klientów wynika jednak, że tylko 25% kierowców poprzestaje na obowiązkowej polisie. Reszta dokupuje przynajmniej jedno rozszerzenie lub kupuje OC razem z AC. Warto dodać, że oba te ubezpieczenia można rozbudowywać. Najpopularniejsze dodatki to powszechnie znane kierowcom NNW oraz assistance, czyli kolejno: odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu lub śmierć w wypadku drogowym oraz natychmiastowa pomoc w razie nieprzewidzianych problemów związanych z posiadaniem i użytkowaniem auta – mówi Damian Andruszkiewicz, dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Komunikacyjnych Klienta Indywidualnego Compensa TU.

Ekspert dodaje, że OC i AC można rozszerzać także o inne opcje, takie jak ochrona zniżki czy ubezpieczenie zdrowotne przydatne po wypadku.

– Ubezpieczenie zdrowotne nie kojarzy się z polisami komunikacyjnymi. Tymczasem ta ochrona ma oczywiste zastosowanie po wypadku i warto zastanowić się na dodaniem jej do OC i AC – tłumaczy Damian Andruszkiewicz.

Inne interesujące rozszerzenia to ochrona prawna, ubezpieczenie szyb i opon czy ubezpieczenie oklejenia pojazdu, w ramach którego zakład pokrywa koszty wytworzenia i montażu na pojeździe materiałów reklamowych, jeśli oklejenie ulegnie zniszczeniu.

– OC i AC można także rozbudować o ubezpieczenie bagażu lub przewożonego sprzętu. Spośród innych możliwości można też wymienić zabezpieczenie straty finansowej, która powstaje na skutek utraty wartości pojazdu w czasie, a także bezpośrednią likwidację szkód (tzw. BLS) – dodaje Damian Andruszkiewicz.

(AM, źródło: Brandscope)