Dariusz Kuśmider nowym zarządzającym w TFI PZU

0
101

Do Biura Rynku Akcji TFI PZU dołączył Dariusz Kuśmider. 1 czerwca objął funkcję zarządzającego funduszami. Menadżer posiada blisko 15-letnie doświadczenie na rynku kapitałowym.

Dariusz Kuśmider ostatnio był związany z Aegon PTE, gdzie odpowiadał za zarządzanie Otwartym Funduszem Emerytalnym oraz funduszami PPK. Wcześniej pracował w TFI Allianz Polska oraz Amundi Polska TFI. Swoją karierę zaczynał w KBC TFI.

Dariusz Kuśmider jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada blisko 15-letnie doświadczenie jako analityk rynku akcji i zarządzający funduszami.

– Pandemia Covid-19 wywołała spadek globalnej gospodarki w 2020 r. W tym roku obserwujemy dynamiczne odbicie, co niewątpliwie stwarza duże szanse  wzrostu na rynkach akcji. W tak zmiennym środowisku szczególnie liczy się wiedza i doświadczenie. Dołączenie Dariusza do zespołu TFI PZU to naprawdę duże wzmocnienie naszych kompetencji w obszarze rynku akcji. Cieszę się, że będziemy mieli na pokładzie tak doświadczonego i wykwalifikowanego zarządzającego funduszami. Trafna analiza i prawidłowy dobór spółek do portfela to klucz do sukcesu nie tylko w czasach pandemii – mówi Tomasz Matras, dyrektor Biura Rynku Akcji TFI PZU.  

– Cieszę się, że dołączyłem do TFI PZU, lidera rynku funduszy inwestycyjnych w Polsce. Mam nadzieję, że moje doświadczenie na rynku kapitałowym, między innymi w obszarze selekcji spółek polskich i zagranicznych, okaże się cennym wzmocnieniem dla zespołu. Zależy mi na generowaniu dobrych, ponadprzeciętnych stóp zwrotu funduszy zarządzanych przez TFI PZU, które przełożą się na dalszy wzrost zaufania klientów do oszczędzania w funduszach inwestycyjnych – dodaje Dariusz Kuśmider.

(AM, źródło: PZU)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here