DataWalk: Platforma antyfraudowa trafi do Kooperativa s.a.

0
362

30 września firma technologiczna DataWalk zawarła umowę z czeską firmą Corpus Solutions a.s., której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej oraz pełne produkcyjne wykorzystanie platformy DataWalk w należącym do Vienna Insurance Group towarzystwie ubezpieczeniowym Kooperativa s.a. w zakresie związanym z przeciwdziałaniem nadużyciom ubezpieczeniowym.

W komunikacie DataWalk podkreśliła, że najnowsze przedsięwzięcie jest potwierdzeniem realizacji przyjętej przez nią strategii. Ponadto otwiera również perspektywę współpracy z kolejnymi podmiotami VIG.

DataWalk to podmiot technologiczny, który na bazie własnej technologii zbudował produkt analityczny rozwiązujący globalne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Platforma DataWalk łączy miliardy obiektów z wielu źródeł, znajdując zastosowanie w zakresie analityki śledczej w sektorze publicznym i finansowym m.in. w walce z przestępczością i wyłudzeniami w sektorze ubezpieczeniowym. Po jej narzędzia sięgnęły wcześniej Warta oraz turecka HDI Sigorta.

(AM, źródło: DataWalk)