Dorośli i dzieci coraz częściej korzystają z pomocy psychologów i psychiatrów

0
795

Z psychicznymi konsekwencjami pandemii Covid-19 zmagają się zarówno dorośli, jak i dzieci, o czym świadczy znaczny wzrost zainteresowania konsultacjami psychologicznymi i psychiatrycznymi. Z danych zebranych przez TU Zdrowie wynika, że dynamika wzrostu liczby udzielonych porad tego typu w 2021 r. porównaniu do 2019 r. wyniosła ponad 176% wśród dorosłych i przeszło 250% w grupie dzieci i młodzieży.

W 2019 r. liczba konsultacji psychologicznych i psychiatrycznych utrzymywała się na stosunkowo równym poziomie około 300 porad miesięcznie. Wyjątek stanowił okres ferii zimowych i wakacji. Wybuch pandemii spowodował nagły spadek konsultacji w II kwartale 2020 r., aby w drugim półroczu powrócić do poziomu sprzed pandemii. Rosnące zainteresowanie tego rodzaju świadczeniami było widoczne także w ubiegłym roku, a dynamika wzrostu w 2021 roku jest wyraźnie wyższa niż w poprzednich latach – średnio miesięcznie TU Zdrowie pokryło koszty prawie 550 wizyt.

– Przewidując wzmożoną potrzebę rozmów z psychologami, tuż po rozpoczęciu pandemii w Polsce uruchomiliśmy dodatkowe porady u psychologa w postaci telekonsultacji i od początku spotkały się one z zainteresowaniem ubezpieczonych. Obecnie w wybranych wariantach ubezpieczenia konsultacje i e-konsultacje psychologa i psychiatry dostępne są dla ubezpieczonych i członków ich rodzin – mówi Teresa Domańska, dyrektor Biura Ubezpieczeń TU Zdrowie.

– Z myślą o ubezpieczonych w TU Zdrowie uruchomiliśmy szkolenia dla naszych klientów w formie webinarów, których celem jest umiejętność rozpoznania problemu i zidentyfikowaniu jego źródła. Szkolenia prowadzone są przez psychologów z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujących się w pracy z pacjentami z zaburzeniami psychicznymi, chorobami współwystępującymi, osobami uzależnionymi lub przeżywającymi kryzys i trudności adaptacyjne – mówi Dariusz Grądziel, dyrektor sprzedaży TU Zdrowie.

(AM, źródło: TU Zdrowie)