TFI PZU: PZU Sejf+ nagrodzony przez ekspertów

0
812

PZU Sejf+ zdobył Alfę, nagrodę przyznawaną od 9 lat przez portal Analizy Online w kategorii funduszy polskich papierów skarbowych. Laur jest przyznawany funduszom, które na tle całego rynku dają klientom ponadprzeciętne stopy zwrotu w odniesieniu do poziomu ponoszonego ryzyka.

Największe znaczenie w rankingu mają wyniki osiągnięte w ostatnim roku, jednak wpływ na ocenę mają też stopy zwrotu i ich zmienność z lat poprzednich (5 pełnych lat kalendarzowych w przypadku funduszy z segmentu akcyjnego i mieszanego lub co najmniej 3 lata w przypadku funduszy z segmentu dłużnego). Nagradzane fundusze muszą spełniać wyśrubowane wymagania, m.in. posiadać odpowiednio wysokie średnie poziomy aktywów netto w danym roku (co najmniej ok. 100 mln zł), być dostępne dla szerokiego grona klientów (fundusze detaliczne), posiadać charakter otwarty (FIO lub SFIO).

– Fundusz PZU Sejf + to jeden z naszych najlepiej sprzedających się funduszy w 2021 roku. Cieszymy się, że produkt, który znalazł uznanie w oczach klientów, dostał potwierdzenie jakości w postaci nagrody Alfa. Szczególnie że ostatni okres był bardzo trudny dla funduszy opierających swe inwestycje na obligacjach. Warto podkreślić, że dzięki współpracy w Grupie PZU mamy możliwość oferowania klientom  PZU Sejf+, jedynego na rynku funduszu z ubezpieczeniem od straty finansowej – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

W ciągu ostatniego roku klienci TFI PZU zainwestowali w PZU Sejf+ 647,69 mln zł.

W tej samej kategorii Analizy Online wyróżniły również fundusz inPZU Inwestycji Ostrożnych oferowany przez TFI PZU na platformie inPZU.

(AM, źródło: TFI PZU)