DU Spectrum: Jesteśmy gotowi na więcej

0
437

Każdego dnia trzymamy rękę na pulsie i z uwagą wsłuchujemy się w potrzeby naszych partnerów. Zbliża się koniec roku – to dobry czas na podsumowanie dotychczasowych działań oraz wnikliwe spojrzenie w przyszłość.

Jesteśmy dumni z rozwiązań, które wprowadziliśmy w naszej multiagencji. Pora zastanowić się, co jeszcze możemy zmienić na lepsze i jak wspólnie z towarzystwami ubezpieczeniowymi możemy kształtować nowy wymiar ubezpieczeń.

Cyfrowe środowisko pracy – dążenie do wszechstronności

Wydajność w sprzedaży ubezpieczeń zależy od komfortu pracy oraz narzędzi, które pozwalają zaoszczędzić czas i energię. Dlatego tak ważny jest uniwersalny interfejs zawierający wszystkie niezbędne funkcje.

Kompleksowy system All in #1 SADUS to nasza odpowiedź na potrzeby partnerów. Panelobejmuje m.in.: porównywarkę z możliwością wystawienia polisy, inteligentny i zautomatyzowany CRM, moduły APK i RODO, scentralizowany system rozliczeń oraz wiele innych funkcji.

Porównywarka zawiera pełną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych, szeroką paletę ubezpieczeń majątkowych i turystycznych, a także NNW (w tym dedykowane produkty dla klientów Spectrum).

Innowacją jest wprowadzenie do systemu grup otwartych. Z SADUS-em sprzężona jest aplikacja na telefon, która umożliwia błyskawiczną kalkulację oraz przesyłanie zdjęć dokumentacji.

Digitalizacja ma wiele zalet – nie tylko upraszcza i przyspiesza pracę, ale też obniża koszty oraz pozytywnie wpływa na środowisko ze względu na redukcję zużycia papieru i innych materiałów. Dlatego stosowanie rozwiązań web service oraz cyfryzacja procesów są kluczowe zarówno dla pośredników sprzedaży ubezpieczeń, jak i towarzystw ubezpieczeniowych, agencji czy multiagencji.

Jesteśmy gotowi, aby implementować nowe funkcje w naszym systemie oraz rozwijać współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi w zakresie integracji kolejnych grup produktowych z jednym środowiskiem sprzedażowym.

Dopasowana oferta to warunek satysfakcji klienta

Multiagent wyróżnia się na rynku kompleksową ofertą. Klient, który szuka rozwiązań dopasowanych do swoich oczekiwań, często trafia właśnie do biura multiagencji. Dążymy do tego, aby rozpoznać i zaspokoić jego potrzeby ubezpieczeniowe. Pomocne jest w tym nasze systemowe narzędzie do APK.

Zdarza się, że z analizy wynika potrzeba połączenia produktów kilku towarzystw. Jesteśmy otwarci na kształtowanie rozwiązań, które ułatwią pakietowanie polis różnych ubezpieczycieli.

Istnieje również potrzeba regionalizacji produktów, która wynika z wielorakich potrzeb mieszkańców różnych obszarów Europy i Polski. Bieżące problemy klimatyczne, ekonomiczne, polityczne czy społeczne danych państw i regionów wpływają na mapę ryzyka oraz konkretne potrzeby ubezpieczeniowe.

Warto z rozwagą przyjrzeć się poszczególnym zjawiskom charakterystycznym dla określonych terytoriów i tworzyć dedykowane, wyspecjalizowane produkty dla ich mieszkańców. Chcielibyśmy włączyć jak najwięcej tego typu rozwiązań do naszej oferty.

Profesjonalizm i fair play

Profesjonalne doradztwo ubezpieczeniowe jest niezastąpione, dlatego warto wspierać i doceniać pośredników sprzedaży. W Domu Ubezpieczeniowym Spectrum cenimy zasady fair play, dlatego zapewniamy partnerom pełne wynagrodzenie za polisy kupione przez klientów na stronie internetowej.

Rynek ubezpieczeniowy jest nieustannie poddawany zmianom – warto wychodzić im naprzeciw i dbać o aktualizowanie informacji oraz pozyskiwanie nowych umiejętności. Aby agent/OWCA mógł działać skuteczniej, wspieramy go w profesjonalizacji. Stale pracujemy nad szkoleniami, które organizujemy zarówno we współpracy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, jak i samodzielnie.

Dużym zainteresowaniem ze strony naszych partnerów cieszy się Akademia Prawa – cykl szkoleń prowadzonych przez naszego radcę prawnego z obszarem specjalizacji w zakresie prawa gospodarczego i ubezpieczeniowego. Spotkanie z ekspertem to nie tylko zastrzyk wiedzy, ale też inspiracja. Staramy się zapewnić naszym partnerom jak najwięcej szans na rozwinięcie i umocnienie swojej działalności.

Spectrum nowych możliwości

Innowacja i rozwój to idee, które od początku przyświecają naszej multiagencji. Za nami 15 lat budowania relacji biznesowych, a także wprowadzania i rozwijania nowatorskich rozwiązań informatycznych w odpowiedzi na oczekiwania osób, które nam zaufały.

Zbliżający się do końca rok pozwolił nam zrealizować wiele planów i wzbogacił nas o kolejne doświadczenia, zatem z optymizmem spoglądamy w przyszłość – jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i możliwości, jakie przyniesie.

Artur Zajdel
prezes multiagencji Dom Ubezpieczeniowy Spectrum