Dwucyfrowy wzrost sprzedaży ubezpieczeń w Grupie ANG

0
327

Trzeci kwartał był udanym okresem dla Grupy ANG w zakresie sprzedaży produktów finansowych. Tylko sam przypis składki, który wyniósł 2 mln, był o 15,8% wyższy niż w poprzednim kwartale i 40,4% wyższy od odnotowanego w analogicznym okresie 2020 r.

Grupa ANG jest największą niezależną od inwestorów instytucjonalnych firmą pośrednictwa finansowego na polskim rynku i jedyną, która działa na zasadach akcjonariatu pracowniczego.

– Łączny przypis składki w ubezpieczeniach wyniósł 2 mln zł, a to daje 15,8% wzrost w stosunku do II kwartału i ponad 40,4% wzrost rok do roku – mówi Katarzyna Dmowska, wiceprezes zarządu Grupy ANG.

– Naszą skuteczność upatrujemy przede wszystkim w przyjętej na początku naszej działalności już ponad 10 lat temu strategii, mówiącej o tym, że mamy rozwijać się w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Jesteśmy dzisiaj bardzo dojrzałą organizacją, która posiada jedne z najbardziej zaawansowanych standardów zarządzania odpowiedzialnością społeczną firm na rynku. Ważne jest to, że posiadamy w naszej społeczności świetne ekspertki i ekspertów, wyposażonych dodatkowo w wysokiej klasy rozwiązania technologiczne. Już dziś mają oni do swojej dyspozycji porównywarkę hipoteczną, gotówkową, ale także porównywarkę ubezpieczeń komunikacyjnych. Nasz zespół IT obecnie pracuje nad nowymi projektami, które istotnie wpłyną na jakość oferowanych przez nas usług. I najważniejsze na koniec, nasza poważnie traktowana misja, czyli oferowanie klientom produktów, których realnie potrzebują, rozumieją, na które ich stać i za godziwą cenę – mówi Artur Nowak-Gocławski, prezes zarządu Grupy ANG.

W pierwszej połowie 2021 roku firma zakończyła proces przekształcenia w spółkę pracowniczą. Oznacza to, że większościowy pakiet akcji (ponad 59%) jest w posiadaniu współpracowników.

(AM, źródło: ANG)