Eksperci Concordii gwarantem jakości w ubezpieczeniach rolnych

0
862

Gospodynią wydarzenia była Elżbieta Frydrychowicz-Sztanga, dyrektor zarządzająca siecią sprzedaży. O szkodach w maszynach rolniczych opowiadał Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordia Ubezpieczenia Grupa Generali, a o ryzyku suszy Bernard Mycielski, jego zastępca.

We wtorek 26 listopada 2019 r. brokerzy specjalizujący się w ubezpieczeniach rolnych spotkali się z ekspertami Concordia Ubezpieczenia z Grupy Generali. Spotkanie rozpoczęło się serią merytorycznych prezentacji, a zakończyło kameralną galą wręczenia nagród najlepszym pośrednikom i koncertem Kasi Wilk. Brokerzy szczególnie docenili możliwość osobistej rozmowy z zarządem Concordii Ubezpieczenia – Maciejem Fedyną, Rajmundem Rusieckim i Arkadiuszem Wiśniewskim.

Maciej Fedyna

Concordia Ubezpieczenia, która od roku wchodzi w skład Grupy Generali, od wielu lat specjalizuje się w ubezpieczeniach skierowanych do rolników. – Chcieliśmy pokazać brokerom, że nowy właściciel – Generali, wspiera rozwój tego, na czym znamy się najlepiej, czyli ubezpieczanie rolników od bardzo różnych ryzyk. Możemy też pochwalić się najlepszymi w kraju ekspertami w zakresie szkód rolnych – wyjaśnia Elżbieta Frydrychowicz-Sztanga.

Część szkoleniowa spotkania odbyła się w siedzibie PHZ Kalchem, jednego z klientów Concordii Ubezpieczenia, który jest autoryzowanym dealerem niemieckich maszyn rolniczych. Dzięki temu brokerzy mogli obejrzeć wybrane maszyny o różnym stopniu eksploatacji.

Wiele naszych szkoleń odbywa się w siedzibach firm, które ubezpieczamy. To nie jest przypadek – tłumaczy Elżbieta Frydrychowicz-Sztanga. – To pozwala pośrednikom lepiej zrozumieć niełatwą i mocno wyspecjalizowaną materię ubezpieczeń rolnych.

W części wieczornej wręczono nagrody brokerom najbardziej zaangażowanym w sprzedaż ubezpieczeń rolnych. Brokerzy podkreślali wysoką merytoryczną wartość spotkania oraz możliwość rozmowy z członkami zarządu Concordii Ubezpieczenia Grupa Generali, z prezesem Maciejem Fedyną na czele.

Dziękujemy naszym partnerom, że zgodzili się przyjąć zaproszenie i przybyli na to spotkanie. To dla nas bardzo ważne, gdyż chcemy wspólnie kształtować rynek ubezpieczeń w Polsce. Przed nami wiele ciekawych możliwości. Zmiany technologii, klimatu, a na dodatek otoczenia ekonomicznego z jednej strony kreują nowe zagrożenia i potrzeby ubezpieczeniowe, a z drugiej umożliwiają nam tworzenie rozwiązań produktowych i usług, które dotychczas nie były dostępne. By sprostać takiemu zadaniu, po pierwsze potrzebna jest grupa fachowców, którzy nie tylko wierzą w sens ubezpieczeń dla sektora agro, ale dodatkowo potrafią wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę do tworzenia rzeczy nowych. Wystarczy „tylko” wyposażyć ten zespół w odpowiednie zaplecze finansowo-technologiczne, a droga do sukcesu staje otworem.

Właśnie w taki sposób chcemy rozwijać ofertę ubezpieczeniową kierowaną do dużych, średnich i małych gospodarstw rolnych i podmiotów z branży agro, by wykorzystując siłę Grupy Generali, w pełni uwolnić potencjał ekspertów Concordii i jeszcze bardziej wzmocnić naszą pozycję jako symbolu jakości w ubezpieczeniach rolnych. W tym przedsięwzięciu rolę nie do przecenienia odgrywają pośrednicy, prawdziwi doradcy rolników i przedsiębiorców – dziękuję naszym partnerom za zaufanie, bezcenne wskazówki i otwartą wymianę myśli – to dzięki Wam rośniemy w siłę i wspólnie możemy upowszechniać ochronę ubezpieczeniową w polskim rolnictwie – mówi Maciej Fedyna, prezes zarządu Concordia Polska TUW.

Podczas wieczornej sesji pytań i odpowiedzi padały pytania o miejsce Concordii w strategii dystrybucyjnej Grupy Generali. Podkreślono, że chociaż w przyszłości nazwa Concordia zostanie zmieniona na Generali (gdyż jest to nazwa poprzedniego właściciela ubezpieczyciela i takie były warunki jego sprzedaży), to zespół ekspertów specjalizujących się od wielu lat w ubezpieczeniach dla rolników na czele z Bernardem Mycielskim, Piotrem Adamczykiem i Krzysztofem Mrówką pozostaje na pokładzie, oferując agroubezpieczenia w najwyższym możliwym standardzie. – Concordia Ubezpieczenia posiada najlepszych w kraju specjalistów od likwidacji szkód rolnych i ten potencjał będzie jeszcze wzmocniony dzięki wsparciu ze strony nowego właściciela – mówiła Elżbieta Frydrychowicz-Sztanga. Spotkanie z brokerami okazało się bardzo owocne dla nas wszystkich. Udało się połączyć mocny komponent merytoryczny, sprzedażowy i relacyjny. Wierzymy, że w przyszłym roku współpraca Concordii Ubezpieczenia z pośrednikami będzie dalej dynamicznie się rozwijać – podsumowała.

Aleksandra E. Wysocka