Eksperci przybliżyli agentom Unilink tematykę ubezpieczeń upraw rolnych

0
429

8 marca w Ciechocinku odbyła się nowa odsłona programu szkoleniowego „Spotkanie Ekspertów”. Tym razem agenci współpracujący z Unilink mieli okazję zgłębić tajniki wiosennej oferty ubezpieczenia upraw.

Eksperci Generali Agro, TUW „TUW” oraz Agro Ubezpieczenia spotkali się z agentami Unilink w hotelu Amazonka w Ciechocinku. Tematem ich wystąpień były ubezpieczenia upraw z dopłatą do składki z budżetu państwa. Prelegenci poruszyli również temat dodatkowych ryzyk, takich jak m.in. ogień, transport plonów rolnych czy czynniki pogodowe, a także dodatkowych klauzul oferowanych przez zakłady ubezpieczeń.

– Szacuje się, że w 2022 roku w Polsce z ok. 10 milionów hektarów powierzchni upraw zaledwie 38% jest ubezpieczonych. I to pomimo wysokich dotacji od państwa skierowanych do rolników. Ochrona upraw rolnych posiada duży potencjał sprzedażowy, dlatego chcemy jeszcze bardziej weprzeć współpracujących z nami agentów, również w sprzedaży tego typu ubezpieczeń, stąd rozwinięcie projektu szkoleniowego „Spotkania Ekspertów” o ubezpieczenia upraw – tłumaczy Karolina Drzewiecka, dyrektorka Departamentu Współpracy z Partnerami Strategicznymi i Szkoleń Unilink.

Przedstawiciele towarzystw zaprezentowali swoją ofertę. Z wystąpień agenci dowiedzieli się m.in.:

  • Dlaczego łagodna zima i brak śniegu nie jest korzystny dla roślin uprawnych?
  • Czy dłuższa marchew na pewno wróży urodzajne plony?
  • Czy rośliny, podobnie jak ludzie, mogą doznać multistresu?

Ponadto agenci uczestniczący w szkoleniu poznali wiele niuansów związanych ubezpieczeniami upraw, m.in. dotyczących czasu zawarcia ubezpieczenia istotnego ze względu na karencję, lustracji oraz precyzyjnego określenia przedmiotu ubezpieczenia.

– Partnerzy projektu perfekcyjnie wprowadzili wszystkich uczestników w ten wyjątkowy pod wieloma względami obszar. Prelegenci Tomasz Kieroński, Paweł Kwiatoń, Paweł Warunek, Paweł Frąckiewicz to wybitni w swoich dziedzinach eksperci. Bardzo im dziękuję za wyjątkowe i merytoryczne wystąpienia i ożywioną dyskusję w trakcie panelu. Chapeau-bas za ogrom wiedzy, doświadczenie, znajomość rynku oraz potrzeb rolników – podsumowuje Karolina Drzewiecka.

Każdy z uczestników szkolenia otrzymał certyfikat potwierdzający kompetencje zgodne z wymogami IDD. Agenci Unilink jesienią tego roku będą mieli kolejną okazję do udziału w „Spotkaniu Ekspertów” dotyczącym ubezpieczeń upraw.

Partnerami merytorycznymi cyklu są Generali Agro, TUW „TUW” oraz Agro Ubezpieczenia.

(AM, źródło: Unilink)