EOM pomoże Telemedi w sprawniejszej likwidacji szkód medycznych

0
814

Telemedi, firma świadcząca usługi cyfrowej opieki zdrowotnej i assistance, kupiła 100% udziałów w Elektronicznym Orzecznictwie Medycznym (EOM), spółce specjalizującej się w ekspertyzach medycznych dla ubezpieczycieli. Akwizycja umożliwi Telemedi wykorzystanie specjalistycznej wiedzy EOM w zakresie orzecznictwa medycznego dla poszerzenia oferty dla firm ubezpieczeniowych.

Integracja usług EOM z platformą Telemedi zwiększy efektywność i dokładność procesu likwidacji szkód.

– Ta akwizycja odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie niezrównanych usług naszym klientom ubezpieczeniowym. Ekspertyza EOM w zakresie orzecznictwa medycznego w połączeniu z możliwościami technologicznymi Telemedi doskonale wpasowuje się w potrzeby naszych klientów – powiedział Paweł Sieczkiewicz, CEO Telemedi. – Integrując usługi EOM z naszą innowacyjną platformą, jesteśmy gotowi zrewolucjonizować proces likwidacji szkód, zapewniając szybsze i dokładniejsze wyniki dla ubezpieczycieli i ich klientów – dodał.

– Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Telemedi i kontynuować świadczenie najlepszych możliwych usług naszym klientom – powiedziała Matylda Karyś, CEO EOM. – To partnerstwo pozwoli nam wykorzystać najnowocześniejszą technologię Telemedi, aby udoskonalić nasze procesy orzecznictwa medycznego i dostarczyć jeszcze większą wartość naszym klientom – zaznaczyła.

Akwizycja jest pierwszym krokiem na drodze do realizacji strategii fuzji i przejęć Telemedi, mającej na celu konsolidację graczy z sektora zdrowia i technologii medycznej w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej.

Założone w 2014 roku Telemedi  jest operatorem assistance i dostawcą cyfrowych rozwiązań opieki zdrowotnej. Organizuje i realizuje rocznie ponad milion usług medycznych i jest największym graczem tego typu w regionie. Sieć firmy obejmuje ponad 700 bezpośrednio współpracujących lekarzy w zakresie wizyt telemedycznych i domowych oraz 2300 klinik i laboratoriów w kilkunastu krajach. Telemedi oferuje platformę integrującą telemedycynę, konsultacje stacjonarne, diagnostykę obrazową, usługi laboratoryjne oraz infolinię medyczną.

Istniejące od 2011 roku EOM specjalizuje się w usługach z zakresu orzecznictwa medycznego i organizacji leczenia powypadkowego. Firma obsługuje takie firmy ubezpieczeniowe, jak PZU, Warta, UNIQA i Allianz.

(AM, źródło: Telemedi)