Od stowarzyszenia do ogólnopolskiego pośrednika

0
1801

To było wydarzenie, o którym jeszcze długo będzie się mówić! Gala Grupy RBG, zorganizowana w Hotelu Czarny Staw 7 czerwca 2024 r., zgromadziła agentów ubezpieczeniowych z całego kraju, od Szczecina, przez Zieloną Górę, aż po Rzeszów.

Jeśli wznosić się na wyżyny, to tylko w doborowym towarzystwie! – to hasło przewodnie wydarzenia oddaje atmosferę wieczoru. Uczestnicy mogli cieszyć się nie tylko nagrodami, ale również mnóstwem pozytywnych emocji, tańcami i smakowitymi przekąskami.

Licznie stawili się partnerzy Grupy RBG: Wiener, wefox, Warta, UNIQA, TUZ TUW, Trasti, PZU, LINK4, InterRisk, ERGO Hestia, Compensa, Allianz i Leadenhall. Przywieźli nagrody dla najlepszych sprzedawców i jubileuszowe upominki oraz wyrazy uznania dla zarządu gospodarzy. Zaproszono też firmę technologiczną Insly.

Goście zaczęli zjeżdżać się już wczesnym popołudniem, korzystając z okazji do relaksu w pięknych okolicznościach przyrody. Wieczorem scena należała do założycieli Grupy RBG – Bartosza Wolskiego, Rafała Redzyni i Grzegorza Bykowskiego, którzy otworzyli galę z pompą. Bartosz przypomniał wszystkim, że 18 lat temu zamiast ubezpieczeń organizował pokazy mody i imprezy muzyczne. – Kto by pomyślał, że z baletów przejdziemy do polis! – żartował.

Wyjątkowa historia Grupy RBG

Firma zaczynała od formy… stowarzyszenia, premiując zniżkami osoby jeżdżące w bezpieczny sposób i dostarczając ubezpieczycielom bezszkodowych klientów.

Znakiem firmowym Grupy RBG od początku działalności były pomysły. Assistance bez limitu? Pierwsza w Polsce grupa otwarta? To się narodziło w gorących głowach Bartosza, Rafała i Grzegorza.

Innowacyjność na tapecie

Nie da się ukryć, że innowacyjność to drugie imię Grupy RBG. – Nasze narzędzia są jak szwajcarski scyzoryk – zawsze gotowe do akcji! – śmiał się Bartosz.

Chociaż fundamentem biznesu Grupy RBG są przyjaźnie i relacje, to pośrednik nie lekceważy zmian technologicznych. – Pracujemy cały czas nad tym, żeby naszym agentom pracowało się jeszcze łatwiej i żeby klienci otrzymywali obsługę premium. To był nasz priorytet od samego początku.

Wspólnicy podziękowali też agentom za świetną dynamikę w I kw. 2024 r., która wyniosła aż 145%.

Odwaga i zaangażowanie

Gala to także czas na wyróżnienia dla tych, którzy mają odwagę działać i angażują się na 200%.

Na samym początku działalności nie zawsze było nam łatwo. Mieliśmy innowacyjne pomysły, niektóre wyprzedzały swój czas. Poszukiwanie skutecznego modelu działania chwilę nam zajęło… Nie raz i nie dwa agenci ratowali nam skórę, więc dzisiaj świętujemy ich sukcesy. Nie ma problemów, są tylko wyzwania! – podkreślił Rafał Redzynia.

Dbając o ludzi

Ludzie, ludzie, ludzie! To dzięki nim jesteśmy tu, gdzie jesteśmy! – mówił Grzegorz Bykowski. RBG stawia na relacje, dbając o swoich klientów i pracowników jak o członków rodziny. – Naszym celem jest, aby każdy czuł się zaopiekowany, a każdy agent miał wsparcie, jakiego potrzebuje – podkreślił.

Lubimy też się świetnie razem bawić – dodał Bartosz Wolski z szerokim uśmiechem, z którego jest znany w świecie ubezpieczeń. Padły ciepłe słowa uznania w stronę zespołu Grupy RBG, bez którego nie byłoby ani uroczystej gali, ani świetnej obsługi dla agentów i klientów.

Podsumowanie

Gala Grupy RBG była nie tylko świetną okazją do nagrodzenia najlepszych, ale także do pokazania, że w branży ubezpieczeniowej można działać z humorem, odwagą i pasją. Było dynamicznie, inspirująco i przede wszystkim – zabawnie. Bo kto powiedział, że ubezpieczenia muszą być nudne?

Aleksandra E. Wysocka