Ergo Hestia pozostaje mecenasem Fundacji Wisławy Szymborskiej

0
406

Ergo Hestia przedłuża współpracę z Fundacją Wisławy Szymborskiej na kolejne 3 lata. W ramach mecenatu ubezpieczyciel będzie wspierał realizację takich projektów, jak Program Rezydencji Literackich Fundacji Wisławy Szymborskiej oraz Konkurs Literacka Podróż Hestii. Firma pozostanie również Partnerem Strategicznym Nagrody im. Wisławy Szymborskiej.

– Z wielką satysfakcją przedłużyliśmy współpracę z jedną z najbardziej rozpoznawalnych i liczących się organizacji kulturalnych w Polsce, jaką jest Fundacja Wisławy Szymborskiej. Razem będziemy nie tylko skłaniać do refleksji nad rozwojem literatury w Polsce i zachęcać do dyskusji na ten temat, ale też wspierać utalentowanych autorów – komentuje Marcin Żebrowski, rzecznik prasowy Ergo Hestii. – Warto podkreślić, że Ergo Hestia jest jedną z nielicznych instytucji finansowych w Polsce, która od ponad 20 lat sprawuje mecenat artystyczny – dodaje.

– Cieszymy się, że projekty realizowane z Ergo Hestią będą kontynuowane w kolejnych latach. Po roku wspólnych działań jesteśmy pewni, że możemy liczyć na partnerską współpracę ze strony Ergo Hestii. To instytucja, która od wielu lat angażuje się w przedsięwzięcia artystyczne. Jesteśmy wdzięczni, że włączyła się ona w promowanie poezji – czyli w to, na czym najbardziej zależy Fundacji Wisławy Szymborskiej – powiedziała Joanna Bociąg, sekretarz zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej.

(AM, źródło: Ergo Hestia)