ERGO Hestia: Raport Roczny ze zdjęciami Aleksandra Małachowskiego

0
271

Polska, Łotwa, Estonia i Helsinki. W taką podróż wybrał się Aleksander Małachowski, czyli Hashtagalek – najbardziej znany instagramowy fotograf architektury, w poszukiwaniu kadrów do Raportu Rocznego ERGO Hestii 2022. Raport zatytułowany „Horyzonty” wydany został w wersji papierowej i elektronicznej.

„Horyzonty. Raport Roczny Grupy ERGO Hestia 2022” to opowieść o Morzu Bałtyckim w trzech wymiarach: Morza, Architektury i Człowieka. Każdy z tych elementów jest pretekstem do przyjrzenia się i poszerzenia swoich horyzontów w kluczowych kwestiach związanych z regionem Bałtyku. Fundamentem tej opowieści są zdjęcia Aleksandra Małachowskiego, znanego jako Hashtagalek. To najpopularniejszy fotograf architektury w Polsce, którego profil instagramowy śledzi blisko 80 tys. osób.

W 2018 roku Aleksander Małachowski zrealizował dla ERGO Hestii projekt fotograficzny w Sopocie, ukazując to miasto z niecodziennej perspektywy. Jego zdjęcia zdobią wnętrza Punktów Standard ERGO Hestii w całym kraju.

– To nie było moje pierwsze zlecenie międzynarodowe, ale pierwsze tej skali – mówi Aleksander Małachowski. – Trzy tygodnie, cztery miasta w czterech różnych państwach. W dodatku moim pierwszym komercyjnym zleceniem było fotografowanie Sopotu dla ERGO Hestii w 2018 r., tak więc miałem duże poczucie odpowiedzialności, ale też poczucie symbolicznego powrotu do domu. Jak dotąd podróż życia, która nie byłaby możliwa bez zaufania, którym mnie obdarzono – podkreśla.

– Raport Roczny Grupy ERGO Hestia jest co roku ważnym wydawnictwem, ponieważ nie tylko prezentuje wskaźniki finansowe, ale – być może przede wszystkim – ogniskuje wartości firmy – zaznacza Maria Rosa, dyrektorka Biura Marketingu i PR sopockiego ubezpieczyciela, a także prezeska Fundacji Artystyczna Podróż Hestii. – Miniony rok był dla ERGO Hestii czasem transformacji na wielu płaszczyznach: od obszaru inwestycyjnego, przez portfel ubezpieczeń, aż po zakres własnej działalności. Ten rozwój nie byłby możliwy bez wspólnych wartości: odpowiedzialności, stabilności, ale i umiejętności wytyczania nowych szlaków. To te wartości są podstawą zaufania. A zaufanie jest kluczowe w biznesie ubezpieczeniowym – dodaje.

Raport został przygotowany przez Fundację Artystyczna Podróż Hestii i wydany przez Grupę ERGO Hestia. Redaktorem wydania oraz autorem koncepcji jest Piotr Jędrzejowski.

„Horyzonty”, Raport Roczny Grupy ERGO Hestia, dostępny jest w wersji online na stronie TUTAJ.

(AM, źródło: ERGO Hestia)