Saltus Ubezpieczenia: Polisa może pokryć dodatkowe koszty leczenia nowotworu

0
351

Leczenie nowotworów to kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. W dużej mierze jest ono refundowane przez NFZ, jednak wiele dodatkowych kosztów wciąż spoczywa na barkach pacjenta. Saltus Ubezpieczenia przypomina, że wsparciem w takiej sytuacji może być odszkodowanie wypłacone z polisy na życie.

– Walka z rakiem mocno odbija się na naszym życiu, także w kwestii finansowej, co często okazuje się dopiero podczas leczenia. Dodatkowe koszty mogą wynosić nawet 2–3 tysiące złotych miesięcznie, co w wielu przypadkach może mocno zaburzyć domowy budżet. W obliczu takich wydatków nieocenionym wsparciem na pewno okaże się odszkodowanie, które można uzyskać z polisy na życie. Dzięki niemu pacjent będzie mógł skupić się na najważniejszym, czyli powrocie do zdrowia – mówi Agnieszka Dudek, regionalna kierowniczka sprzedaży Saltus Ubezpieczenia.

Ubezpieczyciel wskazuje, że druga opinia medyczna w ramach prywatnej konsultacji to koszt od 160 do 250 zł. Z kolei wizyta u dietetyka, a także specjalna żywność to wydatek rzędu 200–300 zł miesięcznie. Natomiast jeżeli potrzebne jest wsparcie psychologiczne lub psychiatryczne, to jedna wizyta u specjalisty kosztuje 150–250 zł. Przy regularnej terapii trzeba zatem doliczyć do budżetu domowego ok. 600–1000 zł każdego miesiąca.

W zależności od rodzaju i stadium nowotworu mogą być potrzebne dodatkowe badania diagnostyczne, których koszt może oscylować w granicach 1500–4000 złotych za jedno badanie. Do tego dochodzą nierefundowane leki, koszty transportu na badania i dodatkowa opieka, co również generuje wydatki, często liczone w setkach złotych.

– Ubezpieczenie od poważnego zachorowania można dokupić w ramach polisy na życie. W Saltus Ubezpieczenia opcja rozszerzenia obejmuje m.in. właśnie nowotwory – wskazuje Agnieszka Dudek. – Warto podkreślić, że taką umowę ubezpieczeniową należy zawrzeć zawczasu, a nie dopiero wtedy, kiedy podejrzewamy u siebie występowanie poważnej choroby. Przed podpisaniem umowy ubezpieczony zobowiązany jest do wypełnienia ankiety medycznej, weryfikującej aktualny stan zdrowia. Aby skorzystać z przysługującego odszkodowania, choroba musi zostać wykryta w okresie obowiązywania umowy z TU. Za datę wystąpienia nowotworu uznaje się datę pobrania materiału do badania histopatologicznego – podsumowuje.

(AM, źródło: Brandscope)