ERGO Hestia: Ruszyła trzecia edycja „Sprawnego stażu”

0
451

Fundacja Grupy ERGO Hestia Integralia rozpoczęła rekrutację do III edycji programu „Sprawny staż”, skierowanego do młodych osób z niepełnosprawnościami. Tegoroczna odsłona oferuje 30 stanowisk w 12 wiodących międzynarodowych firmach.

Partnerami tegorocznej edycji programu „Sprawny staż” oprócz ERGO Hestii są Accenture, Bayer, Credit Agricole, Deloitte, IKEA, mBank, Orlen, Procter & Gamble, Rossmann, Siemens Healthineers. State Street. Każda z firm zaoferowała stanowiska i możliwości rozwoju kompetencji zawodowych. Zainteresowani kandydaci i kandydatki mają do wyboru 30 miejsc stażowych w wielu obszarach, m.in. administracji, HR, analizie danych, chemii, finansach, IT, logistyce, marketingu i komunikacji czy obsłudze prawnej.

– Celem „Sprawnego stażu” jest wsparcie młodych osób z niepełnosprawnościami w rozpoczęciu kariery zawodowej. Chcemy dać uczestnikom możliwość zdobycia doświadczenia w międzynarodowym środowisku biznesowym oraz pracy w uznanych na rynku firmach. Nasz program otwiera drzwi do ambitnych projektów oraz umożliwia rozwój zawodowy – mówi Monika Truszkowska-Bednarek, prezeska Fundacji Grupy ERGO Hestia Integralia.

Praktyki w ramach programu rozpoczynają się w lipcu i trwają 3 miesiące, choć niektórzy pracodawcy oferują również staże dłuższe (półroczne lub nawet roczne). W zależności od ogłoszenia, program zakłada tryb pracy w formie stacjonarnej, hybrydowej i w pełni zdalnej.

– To już trzeci raz, kiedy łączymy potrzeby firm z potrzebami osób z niepełnosprawnościami. Program rozrasta się z roku na rok. Zaczynaliśmy z 4 partnerami, dziś jest ich 12. Doświadczenie dwóch edycji pokazuje, że 40% stażystów i stażystek zostaje w firmach po zakończeniu programu. Inkluzywność na rynku pracy powoli staje się faktem – dodaje Monika Truszkowska-Bednarek.

(AM, źródło: ERGO Hestia)