ERGO Hestia wesprze powrót do zdrowia w ramach odświeżonego ERGO 4

0
384

Operacje chirurgiczne, uszczerbek na zdrowiu czy nielimitowane usługi assistance wspierające powrót do zdrowia – to cechy charakterystyczne zmodyfikowanej odsłony flagowego ubezpieczenia życiowego ERGO Hestii. Odświeżone ERGO 4 jest już dostępne w sprzedaży.

We wzbogaconej ofercie ERGO 4 klienci mogą wybrać ochronę na wypadek takich zdarzeń, jak operacje chirurgiczne, leczenie szpitalne czy uszczerbek na zdrowiu. Dodatkowo ubezpieczyciel wprowadził assistance wspierające powrót do zdrowia po diagnozie poważnej choroby lub wypadku, bez limitowania usług. Jedynym ograniczeniem będzie limit sumy ubezpieczenia. W ramach polisy nadal będą dostępne takie ryzyka, jak ubezpieczenie życia, niezdolność do pracy, uszkodzenia ciała czy poważne zachorowanie.   

– Udoskonaliliśmy produkt, tak aby stanowił wsparcie dla klienta zarówno przy poważniejszych wydarzeniach, jak i przy mniejszych uszczerbkach na zdrowiu. To na przykład zwichnięcia, skręcenia i urazy – tłumaczy Sylwester Poniewierski, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych i Programów Partnerskich ERGO Hestii. – Rozszerzamy gamę zdarzeń objętych naszym ubezpieczeniem po to, by zapewniać jak najszersze wsparcie naszym klientom na jasnych i prostych zasadach. Na rynku będziemy wyróżniać się brakiem subiektywnej oceny uszczerbku na zdrowiu, zatem jasno wskażemy, jakie świadczenie otrzyma klient. Ponadto w przypadku poważnych wypadków, które skutkowałyby wypłatą świadczenia na poziomie przynajmniej 75%, klient otrzyma świadczenie w podwójnej wysokości – zaznacza.

Wysokie świadczenia i szeroki zakres

W zakresie nowego ERGO 4 znalazło się świadczenie za leczenie szpitalne w nowej formie. Za minimum 7 dni pobytu w szpitalu klient może otrzymać 5 tys. zł. Za 14 dni – 10 tys. zł.

– W zakresie pojawią się też świadczenia za operacje chirurgiczne w formie szerokiego katalogu. Łącznie prawie 600 pozycji konkretnych operacji. Wiadomo jednak, że medycyna rozwija się w ogromnym tempie, co chwilę pojawiają się nowe technologie i nowe możliwości. Dlatego postawiliśmy na katalog otwarty, co oznacza, że możemy wypłacić świadczenie również za operacje, których w katalogu nie ma – zaznacza Sylwester Poniewierski.

ERGO Hestia wprowadza również katalog powikłań pooperacyjnych. W przypadku ich wystąpienia wypłata dla klienta zwiększy się o 30%.

Pełna ochrona także dla niemowlaka

Pierwotna wersja ERGO 4 zabezpieczała dzieci w przypadku chorób i poważnych uszkodzeń ciała, takich jak oparzenia czy nowotwory. Odświeżona odsłona, zawierająca m.in. leczenie szpitalne, operacje chirurgiczne czy uszczerbek na zdrowiu, jest dostępna również dla dzieci. Sopocki ubezpieczyciel zdecydował się na zaoferowanie świadczeń w ramach wspomnianych ryzyk już od trzeciego miesiąca życia.  

– Nikt na rynku nie oferuje tak szerokiego zakresu ubezpieczenia i wysokich wypłat dla dzieci w tak wczesnym wieku – podkreśla Sylwester Poniewierski.

Assistance (prawie) bez limitów

Nowością w odświeżonym ERGO 4 jest assistance w przypadku poważnego zachorowania oraz uszczerbku na zdrowiu. Będzie ono stanowiło dodatkowe świadczenie równe 10% głównej sumy ubezpieczenia. W przypadku poważnych zachorowań maksymalna SU wyniesie nawet 1 mln zł, tj. klient, który otrzyma świadczenie z tytułu poważnego zachorowania, może liczyć na assistance z limitem 100 tys. zł. W przypadku uszczerbków na zdrowiu, które wyniosą przynajmniej 10%, maksymalna SU to 200 tys. zł, a limit w assistance – 20 tys. zł. Charakterystyczną cechą oferty jest brak limitów na usługi i niezamknięty katalog usług. Może on obejmować wizyty u lekarzy specjalistów, dodatkowe badania, diagnostykę, rehabilitację, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, a także pomoc domową. W assistance odświeżonego ERGO 4 jednym limitem jest kwota wynoszącą 10% głównej sumy ubezpieczenia. To klient wybiera, na co tę kwotę przeznaczy.

– Dodatkowo, jeśli klient wyczerpie ten ogólny limit, ale nadal będzie kontynuował proces leczenia, w dalszym ciągu będziemy mu organizować potrzebne wizyty, dostawę leków, sprzętów itd. W takim przypadku klient zapłaci tylko za samą usługę – wyjaśnia Sylwester Poniewierski. – Warto podkreślić, że zmian w ERGO 4 jest dużo więcej, jak jedyne na rynku ubezpieczenie w razie śmierci wskutek wypadku bez dodatkowych wyłączeń odpowiedzialności czy ogólne warunki ubezpieczenia napisane zupełnie na nowo, w duchu prostego i zrozumiałego języka – podsumowuje.

Nowe ERGO 4 weszło na rynek 23 października.

Więcej o nowej odsłonie produktu w rozmowie z Sylwestrem Poniewierskim pt. „Czego klient chce od życia? Dostanie to w ERGO 4”, która ukazała się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 43 z 23 października 2023 r.

Zapraszamy również do obejrzenia programu #ubezpieczeniowyLIVE pt. „Liderzy ubezpieczeń na życie i zdrowie”:

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl