Ergo Hestia wesprze twórców

0
347

Ergo Hestia rozpoczyna nowy projekt z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach mecenatu artystycznego będzie wspierać program rezydencji Fundacji Wisławy Szymborskiej. Jego uczestnicy – pisarze, poeci, tłumacze, redaktorzy i naukowcy – otrzymają pobyt w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej oraz stypendium.

Rezydencje artystyczne są elementem szerszej współpracy Ergo Hestii i Fundacji Wisławy Szymborskiej. Instytucje organizują już wspólnie konkurs Literacka Podróż Hestii. Ubezpieczyciel jest również partnerem strategicznym Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w 2021 r.

– Łączenie pracy zawodowej, twórczej oraz życia rodzinnego – z czym na co dzień zmagają się artyści i naukowcy – to zadanie trudne, a w czasie pandemii wręcz karkołomne. Wiele osób, podejmując się tego zadania, na koniec dnia musi wybierać między zajęciami zarobkowymi a aspiracjami artystycznymi, ze stratą dla tych drugich. Wspierając program rezydencji, chcemy zapewnić artystom, dziennikarzom i naukowcom lepsze warunki pracy i tym samym przyczynić się do rozwoju szeroko pojętej kultury – mówi Katarzyna Szulc, dyrektor Biura Komunikacji Ergo Hestii, dzięki wsparciu której rezydenci otrzymają nie tylko możliwość zamieszkania w Krakowie, ale również stypendia.

(AM, źródło: prnews.pl)