Ergo inwestuje w Chinach

0
537

Ergo, ubezpieczeniowy podmiot Munich Re, zawarł umowę przejęcia 24,9% udziałów w chińskiej firmie ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych Taishan P&C Insurance Co. Ubezpieczyciel z siedzibą w Szantungu działa na całym obszarze Chin. Transakcja jest kolejnym krokiem do poszerzenia portfela ubezpieczeniowego Ergo na chińskim rynku.

 – Strategiczna inwestycja Grupy Ergo w Taishan Insurance jest mocnym wejściem na chiński rynek ubezpieczeń majątkowych, uzupełniającym nasz istniejący biznes życiowy i zdrowotny w Chinach – podsumował Jürgen Schmitz, dyrektor generalny Ergo China.

Ponieważ trwa otwieranie się chińskiego sektora usług finansowych, Ergo przyczyni się do poszerzenia oferty rynkowej Taishan.

Chiny są od około 15 lat jednym z najważniejszych rynków strategicznych. Swoją chińską firmę ubezpieczeń podróżnych i usług zdrowotnych Ergo utworzyło w 2005 r., a w 2015 r. powstało Ergo China Life, joint venture z państwową firmą Shandong Asset Investment Holding Co. Ltd. Od 2019 r. działa regionalna siedziba Ergo China.

(AC, źródło: Ergo)