Esaliens TFI poszerza zespół niezależnych ekspertów

0
227

Esaliens TFI rozwija swoje kompetencje w sektorze medycznym. W ramach tego obszaru działań towarzystwo rozpoczęło współpracę z Michałem Chojnickim, doktorem nauk medycznych. Jest on kolejnym zewnętrznym ekspertem, a jednocześnie praktykującym lekarzem pozyskanym przez Esaliens do swojego zespołu.

W związku z ogromnym przyśpieszeniem w badaniach nad szczepionkami, branża medyczna pozyskuje znaczne kwoty dofinansowania ze strony rządów na całym świecie, ale też sama inwestuje w swój wzrost i rozwija się w ogromnym tempie. To powoduje, że wkraczamy w dekadę medycyny, kiedy ten segment nauki i związanej z nią produkcji znajduje się w samym centrum zainteresowania i analiz branży inwestycyjnej. 

Michał Chojnicki

– Bardzo intensywny rozwój badań i nakłady na sektor biotechnologiczny, cyfryzację i sztuczną inteligencję w medycynie powodują, że staje się ona kluczową branżą i jednocześnie stwarza długoterminowy potencjał inwestycyjny dla naszych klientów. Zgodnie z zapowiedziami nasze towarzystwo konsekwentnie buduje pozycję w tym segmencie. Cieszę się, że rozpoczynamy współpracę z doktorem nauk medycznych Michałem Chojnickim, który jest kolejnym wybitnym specjalistą w naszej grupie doradczej. To wielka satysfakcja, że udało nam się zaangażować tak znakomitego konsultanta, który będzie dzielił się z nami swoją specjalistyczną wiedzą i wzbogaci nasze doświadczenia inwestycyjne o praktykę medyczną – mówi Norbert Talarczyk, członek zarządu Esaliens TFI.

Dr Michał Chojnicki jest specjalistą chorób zakaźnych z szerokim doświadczeniem zawodowym na oddziałach onkologii, chemioterapii oraz radiologii. Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej oraz studiów doktoranckich Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Poszerzał swoją edukację medyczną na stażach na uniwersytetach medycznych w Lund, Greifswaldzie, Izmirze, a także na University of Edinburgh. Jest autorem licznych artykułów naukowych, rekomendacji dla Polskiego Towarzystwa Naukowego AIDS oraz współautorem książek dotyczących chorób zakaźnych i medycyny paliatywnej.

(AM, źródło: Esaliens)