Estoński Rendin otwarty na współpracę z polskimi ubezpieczycielami

0
1106

Rendin, estoński start-up, który pośredniczy w długoterminowym wynajmie mieszkań, ułatwia i zabezpiecza ten proces, w najbliższym czasie uruchomi swoje usługi w Polsce. Firma pracuje nad wspólnym modelem biznesowym z lokalnym zakładem ubezpieczeń, ale dopuszcza możliwość współpracy również z innymi ubezpieczycielami – podał portal Wirtualnemedia.pl.

Rendin.pl to platforma zabezpieczająca zarówno najemców, jak i wynajmujących mieszkania. Od najemcy nie będzie wymagana kaucja przy podpisywaniu umowy, a wynajmujący otrzyma za pośrednictwem spółki ochronę, która obejmie m.in. ryzyko braku płatności za najem czy szkody wyrządzone przez lokatorów.

Estoński start-up chce ruszyć również w Polsce, gdzie rynek szacuje na ok. 2,5 mln wynajmowanych mieszkań. Na stanowisku country managera zatrudniono już Andrzeja Krzysztofowicza. Obecnie mają trwać prace nad wspólnym modelem biznesowym z lokalnym towarzystwem ubezpieczeniowym i największym portalem nieruchomościowym w Polsce. – W Estonii współpracujemy z Ergo Hestią i z tą firmą prowadzimy rozmowy w Polsce, jednak nie zamykamy się na jednego partnera i zapraszamy inne towarzystwa ubezpieczeń do rozmów – informuje Andrzej Krzysztofowicz.

Więcej:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/estonski-start-up…

(AM, źródło: Wirtualnemedia.pl)