Europ Assistance Polska: Do USA tylko z solidną polisą

0
634

Osoby, które planują wyjazd do USA, powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór ubezpieczenia z odpowiednim zakresem assistance – radzi Europ Assistance Polska. System ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych jest w głównej mierze prywatny, co oznacza, że za opiekę medyczną trzeba dodatkowo płacić, a koszty pomocy są jednymi z najwyższych na świecie.

Turysta, który potrzebuje konsultacji lekarskiej lub podstawowych badań w związku ze zwykłym przeziębieniem czy grypą, musi zapłacić nawet do 8 tys. zł. Podobne koszty pojawiają się w przypadku pomocy ambulatoryjnej związanej z drobnymi urazami czy skaleczeniami.

Dużo większe kwoty trzeba będzie jednak zapłacić w sytuacji, gdy dojdzie do poważniejszych urazów. Przykładowo, koszty medyczne związane ze złamaniem nogi w USA to koszt ponad 30 tys. zł, a rozcięty łuk brwiowy będzie kosztował ponad 20 tys. zł. Rachunek wystawiony przez placówkę medyczną będzie jeszcze wyższy, gdy konieczna będzie operacja i hospitalizacja. Doba w amerykańskim szpitalu kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W przypadku dłuższej hospitalizacji koszty potrafią sięgać setek tysięcy złotych. Warto podkreślić, że dodatkowe koszty mogą pojawić się, gdy zajdzie konieczność transportu powrotnego do kraju. Koszty repatriacji pacjenta do kraju ze USA mogą sięgać nawet 300 tys. zł.

Europ Assistance Polska radzi wyjeżdżającym do Stanów Zjednoczonych, aby wykupili odpowiednie ubezpieczenie z bogatym assistance podróżnym, które zapewni natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach lub zachorowaniach.

– Podczas podróży najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort klienta, który w trudnej sytuacji i obcym kraju nie będzie zdany sam na siebie. Wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych bez polisy ubezpieczeniowej, w razie nieprzewidzianych wypadków turyści narażeni są na bardzo wysokie koszty, których łatwo uniknąć, wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Z naszych danych wynika, że poważniejsze zachorowanie lub wypadek na terenie USA, który wiążę się z koniecznością udzielenia pomocy medycznej i hospitalizacji, kończy się zwykle wystawieniem rachunku na kilkaset tysięcy złotych. Posiadając dobrą polisę z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczeniową i serwisem globalnej firmy assistance, nie musimy się martwić o pokrycie tych kosztów oraz opiekę w trakcie ewentualnego leczenia – mówi Ryszard Grzelak, prezes Europ Assistance Polska.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)