Europ Assistance Polska oferuje ochronę podróżującym kamperami

0
464

Europ Assistance Polska wspólnie z CampRest.com przygotowała specjalną ofertę dla amatorów podróżowania kamperem. Assistance samochodowe chroni w sytuacji awarii pojazdu lub wypadku, a ubezpieczenie podróżne pokryje koszty leczenia i zapewni niezbędną pomoc za granicą. Oferta skierowana jest zarówno do wypożyczalni pojazdów, jak i klientów indywidualnych.

CampRest.com oferuje wypożyczalniom kamperów i przyczep kempingowych możliwość zakupu rocznego assistance. W ramach polisy klienci mają zagwarantowaną pomoc w Polsce i Europie w przypadku awarii pojazdu czy wypadku. Dostępne są takie świadczenia, jak: holowanie, usprawnienie pojazdu na miejscu, dostarczenie paliwa, pojazd zastępczy (kamper lub pojazd osobowy typu van, mogący przewieźć do 9 osób), parking strzeżony czy organizacja przeładunku. Ponadto klienci mogą liczyć na zakwaterowanie w hotelu, organizację i pokrycie kosztów powrotu albo kontynuacji podróży do miejsca docelowego podróży lub do miejsca zamieszkania. Dodatkowo klienci mają do dyspozycji specjalną infolinię, w ramach której mogą uzyskać wsparcie informacyjne z zakresu m.in. usług pomocy drogowej, procedury postępowania w razie wypadku oraz infolinię caravaningową świadczącą pomoc informacyjną w zakresie podstawowej obsługi kampera, sklepów z akcesoriami i serwisów oraz miejsc noclegowych, gdzie można stanąć kamperem.

Oferta dla klientów indywidualnych przewiduje możliwość zawarcia ubezpieczenia w ramach trzech wariantów Polska Standard, Polska Extra, Polska i Europa. Podstawowy wariant  zapewnia holowanie pojazdu, usprawnienie na miejscu, zakwaterowanie w hotelu lub kontynuację podróży, a także dostęp do darmowej infolinii. Wersja z zakresem obejmującym zdarzenia na terenie Europy przewiduje dodatkowo możliwość skorzystania przez klientów z dostarczenia paliwa, pojazdu zastępczego, parkingu strzeżonego czy organizacji przeładunku.

– Aktualna sytuacja sprawiła, że w tym roku nastąpił znaczny wzrost zainteresowania wynajmem kamperów. Taka forma wypoczynku daje większą swobodę. Karawaning stał się znów bardzo modny. Cieszymy się, że wspólnie z CampRest.com możemy zaoferować zarówno wypożyczalniom kamperów, jak i ich posiadaczom odpowiednią ochronę, która zapewni bezpieczeństwo i spokój podczas urlopu – mówi Marcin Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży Europ Assistance Polska.

CampRest.com umożliwia również zakup ubezpieczenia podróżnego klientom, którzy planują podróż kamperem za granicę. Polisę można nabyć na stronie internetowej firmy.

Ubezpieczenie zostało przygotowane w pięciu pakietach do wyboru: „Weekend”, „Wakacje”, „Dłuższe Wakacje”, „Dowolny Wyjazd” i „Roczny”.

Stawka w przypadku sumy ubezpieczenia kosztów leczenia szpitalnego i kosztów transportu są takie same w ramach jednego wariantu i wynoszą odpowiednio: 150 tys. zł, 250 tys. zł, 300 tys. zł i 500 tys. zł (taka sama kwota w opcji „Dowolny Wyjazd” i „Roczny”). Ochrona gwarantuje również pokrycie kosztów leczenia związanych z zachorowaniem na Covid-19.

We wszystkich wariantach ubezpieczenia klienci mogą liczyć także na inne świadczenia: transport medyczny do szpitala, pomoc tłumacza i prawnika, ubezpieczenie bagażu. Dodatkowo mają zagwarantowane wsparcie w przypadku spóźnienia na połączenie krajowe i utraconego bagażu. W ramach ubezpieczenia można wykupić również rozszerzenie zakresu na sporty zimowe czy nurkowanie.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)