Fałszywy agent ubezpieczeniowy podejrzany o milionowe wyłudzenia

0
1556

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzewany o oszukanie klientów firm ubezpieczeniowych na blisko milion złotych. Zatrzymany od co najmniej dwóch lat podawał się za pośrednika firm ubezpieczeniowego i pobierał składki za polisy na swoje konto, wprowadzając w błąd potencjalnych klientów ubezpieczycieli.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) weszli w posiadanie informacji, że jeden z mieszkańców powiatu może być powiązany z procederem oszukiwania potencjalnych klientów firm ubezpieczeniowych. Mundurowi zebrali informacje, z których wynikało, że mężczyzna, podając się za pośrednika ubezpieczeniowego, przedstawiał druk umowy klientowi, jednak zamiast rachunku bankowego zakładu wpisywał numer własnego konta.

Śledczy zebrali materiał dowodowy, który wstępnie pokazuje, że od blisko dwóch lat, podczas których zatrzymany oszukiwał klientów, na jego konto bankowe trafiło blisko 1 mln zł, które powinny trafić do ubezpieczycieli.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty wprowadzenia w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz zawierania umów ubezpieczenia, nie będąc do tego uprawnionym przez zakład ubezpieczeń. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

(AM, źródło: KPP Pruszcz Gdański)