Further: Mamy doświadczenie w organizacji usług medycyny specjalistycznej

0
1435

W przyszłym roku Further świętować będzie dziesięciolecie obecności na rynku polskim. Już 3,5 mln klientów na 34 rynkach całego świata zaufało naszej misji: aby dać większej liczbie osób możliwość dostępu do najlepszej opieki zdrowotnej w zakresie poważnych zachorowań. 

Oferujemy nasze rozwiązania w różnych kanałach sprzedaży: w biznesie indywidualnym, w obszarze benefitów pracowniczych, a także w sektorze bancassurance & affinity.

Leczenie za granicą

Poprzez sztandarowy produkt leczenia za granicą – Critical Advantage Further zapewnia swoim klientom w Polsce:

  • Produkt ma formułę all-riskową, gdzie zobowiązujemy się kompleksowo leczyć naszych pacjentów w obszarze onkologii, kardiochirurgii, neurochirurgii czy transplantacji organów od żywego dawcy, w topowych placówkach medycznych w USA, Europie czy Azji. Wśrod najczęściej wybieranych destynacji przez polskich klientów znajdują się: The London Clinic, The Royal Marsden w UK, Helios Klinikum Berlin Buch w Niemczech, Mount Sinai Hospital w USA, Hassadah Medical center w Izraelu czy MD Anderson w Madrycie, ale nie zamyka to listy współpracujących z nami podmiotów.

Ciekawostka: klienci Further podróżują w różnych rytmach, w zależności od ich stanu zdrowia, odległości od domu i przyjętego planu leczenia. Osoba najdłużej przebywająca za granicą non-stop pozostawała tam prawie trzy lata, podczas gdy najczęściej podróżująca osoba z Polski wyjeżdżała i wracała do domu ze swojej wybranej placówki szpitalnej za granicą ponad 40 razy.

Według danych Unii Europejskiej w 2020 r. w Polsce wystąpił 2. najwyższy współczynnik zgonów nowotworowych na 100 tys. osób populacji. Oznacza to, że możliwość wyjazdu na leczenie raka za granicę daje polskim pacjentom równe szanse z obywatelami innych krajów Europy i świata w walce z chorobą.

  • Suma ubezpieczenia w naszym produkcie to 2 mln euro: w jej ramach pokrywamy m.in. koszty leków, procedur medycznych, koszty szpitalne i opieki personelu medycznego, ale również koszt drugiej opinii medycznej, podróży i akomodacji (również dla osoby towarzyszącej). Klient nie musi się martwić o barierę językową – zapewniamy wsparcie tłumacza, który umożliwia dialog z lekarzem.
  • Każdy klient Further ma możliwość wyboru placówki, w której będzie się leczyć: w przypadku otrzymania zgłoszenia (diagnozy choroby), aby ułatwić klientom ich wybór, proponujemy trzy alternatywne placówki medyczne z listy referencyjnej ponad 80 szpitali znajdujących się w różnych lokalizacjach, które jednocześnie specjalizują się w leczeniu danego typu choroby.

Ciekawostka: szpitale z naszej listy referencyjnej dobierane są pod kątem ich dorobku naukowego, doświadczenia w leczeniu choroby, na którą cierpi pacjent, opinii, a także posiadania międzynarodowych certyfikacji jakości.

  • Ścieżka leczenia klientów oparta jest m.in. na wskazaniach międzynarodowych wytycznych leczenia: europejskich (ESMO) czy amerykańskich (NCCN). Further umożliwia swoim klientom dostęp do różnorodnych terapii nierefundowanych przez NFZ. Dodatkowo standardem leczenia w placówkach współpracujących z Further jest opieka wyspecjalizowanych konsyliów lekarskich składających się z ekspertów wielu dziedzin.

Ciekawostka: w Polsce 888 dni wynosi średnie opóźnienie między zatwierdzeniem nowych leków przeciwnowotworowych przez EMA a zatwierdzeniem refundacji leków przez NFZ. Większość leków uznanych za najbardziej efektywne w leczeniu nowotworów według wytycznych międzynarodowych jest nierefundowanych w Polsce. Np. według fundacji onkologicznej Alivia w leczeniu nowotworów piersi, które stanowią największą grupę – 25% nowych przypadków wykrywanych u kobiet, na 19 wskazań Europejskiej Agencji Leków w Polsce refundowanych jest w pełni cztery, a z ograniczeniami dodatkowe dwa. Koszt terapii może wynieść kilkaset tysięcy złotych. Należy zaznaczyć, że istnieje bardzo wiele odmiennych uwarunkowań chorób nowotworowych i aby leczyć pacjentów skutecznie, należy mieć dostęp do dopasowanych leków.

  • Klienci Further mają dostęp do unikatowych walorów: nowoczesnej infrastruktury najlepszych światowych szpitali i wykorzystania najnowocześniejszych narzędzi chirurgii zrobotyzowanej (np. gamma knife, da Vinci, terapia proton-beam).

Ciekawostka: w Polsce odnotowuje się niezadowalające nasycenie nowoczesnymi narzędziami diagnostycznymi, ale też zaawansowanym sprzętem zrobotyzowanym: np. mamy bardzo niskie wysycenie na liczbę mieszkańców robotami da Vinci (koszt komercyjny operacji to 30–50 tys. zł).

  • Nasi klienci na całej swej ścieżce leczenia mają przydzielonego jednego opiekuna sprawy, który opiekuje się nimi i stanowi wsparcie na każdym etapie walki z chorobą.

Nowe rozwiązania

  • Najważniejszą nowością w ofercie Further jest MEDYCYNA PRECYZYJNA. Chociaż niektóre badania genetyczne w kierunku nowotworów mogą być dostępne w ramach programów krajowych, testy te są zazwyczaj wprowadzane w późnym stadium choroby nowotworowej, kiedy standardowe leczenie zawiodło. Takie podejście oparte na próbach i błędach oznacza, że pacjenci są poddawani niepotrzebnym i agresywnym terapiom, które nie przynoszą korzyści klinicznych, a w niektórych przypadkach mają poważne skutki uboczne.

Misją Further jest wprowadzenie pacjentów na właściwą ścieżkę leczenia tak wcześnie, jak to możliwe, poprzez uproszczenie dostępu do najnowszych osiągnięć medycznych w leczeniu poważnych chorób, w szczególności raka. Nowe rozwiązanie umożliwia:

  • Spersonalizowane plany leczenia, które dają większą szansę na szybszy powrót do zdrowia i poprawę jakości życia, poprzez:
    • Identyfikację terapii celowanych i opcji leczenia, które pasują do profilu guza pacjenta;
    • Identyfikację nieskuteczności, a nawet toksyczności standardowego leczenia chemioterapią;
    • Umożliwienie bardziej precyzyjnych diagnoz i prognoz dotyczących raka.
    • Ograniczenie niepotrzebnych zabiegów.
    • Dostęp do odpowiednich onkologicznych badań klinicznych, które mogą zapewnić najnowsze eksperymentalne metody leczenia danego nowotworu.
    • W przypadku wykrycia mutacji dziedzicznej członkowie rodziny pacjenta zostaną przebadani pod kątem obecności mutacji.
  • WIRTUALNA PLATFORMA umożliwiająca przechowywanie i analizę dokumentów medycznych (również tomografii i rezonansu), a także dokonywania za jej pomocą zdalnej konsultacji z top profesorami z Polski i całego świata. To nowoczesne narzędzie – (również wersja mobilna) umożliwia nie tylko dokonanie rozmowy z czołowym ekspertem w danej dziedzinie, przegląd specjalistycznych dokumentów medycznych, ale także odbycie konsylium lekarskiego.
  • PRYWATNA DIAGNOSTYKA – rozwiązanie oparte na współpracy z ekspertami medycznymi z kraju i zza granicy, którzy wskażą naszym klientom zindywidualizowane ścieżki i procedury diagnostyczne, a które my jako Further zorganizujemy i pokryjemy ich koszty. W ramach rozwiązania klient otrzymuje od nas rekomendacje dotyczące ekspertów w danej dziedzinie, następnie konsultuje za pomocą naszej platformy swoje dotychczasowe wyniki i ustala, jakie jeszcze trzeba będzie wykonać, a my, działając według rekomendacji eksperta, organizujemy je i pokrywamy ich koszty. Finalne wyniki badań omawiane są podczas kolejnej wizyty.

Całość komunikacji odbywa się za pomocą naszego narzędzia, które pozwala na niezależny od lokalizacji kontakt z ekspertem oraz pozwala zarządzać procesem diagnostyki i leczenia w prosty i przejrzysty sposób.

Ciekawostka: zgodnie z raportem NIK Przygotowanie, wdrożenie i realizacja pakietu onkologicznego z 2019 r. ścieżka diagnostyczna w Polsce jest niejednokrotnie mocno wydłużona, przy czym należy zaznaczyć, że przyjmuje się ogólnie, że każde cztery tygodnie opóźnienia w leczeniu może powodować zwiększenie ryzyka śmierci nawet do 10% (www.bmj.com).

Radosława Ogonowska
Director Sales & Account Management Poland
Further