Generali, InterRisk i Warta z Laurem Pośredników

0
931

Już po raz czwarty firmy pośrednictwa finansowego zrzeszone w Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) nagrodziły instytucje finansowe za wysoką jakość współpracy. W ubezpieczeniowej części konkursu o Laur Pośredników 2019 nagrodzone zostały Generali, InterRisk i Warta.

Na przełomie lipca i sierpnia przedstawiciele firm pośrednictwa finansowego zrzeszonych w ZPF uczestniczyli w głosowaniu. Oceniali w nim banki, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz instytucje pożyczkowe, wybrane przez siebie spośród wszystkich działających na rynku instytucji finansowych. W głosowaniu pod uwagę brane były m.in. standardy współpracy i komunikacji ocenianej firmy z pośrednikami oraz sprawność, przejrzystość i przewidywalność procesu sprzedaży produktu. Kryteria konkursowe obejmowały także elementy związane z monitorowaniem jakości agencyjnych praktyk sprzedażowych celem przeciwdziałania misselingowi i wyłudzeniom oraz etyką działania.

Aby ocena była jak najbardziej rzetelna, oceniane firmy zostały podzielone na kategorie ze względu na sprzedawany produkt. W kategorii towarzystwo ubezpieczeniowe pierwsze miejsce ex aequo zajęły Grupa Generali, InterRisk i TUiR Warta.

Nagrody zostały wręczone 2 października podczas V Kongresu Pośrednictwa Finansowego, zorganizowanego przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych.

(AM, źródło: ZPF)