FinTech & InsurTech Digital Congress: Transformacja w erze cyfrowej

0
652

W dniach 19-20 listopada w Warsaw Sheraton Hotel odbędzie się siódma edycja FinTech&InsurTech Digital Congress. Kluczowi przedstawiciele sektora finansowego, tradycyjnej bankowości i ubezpieczeń oraz branży nowoczesnych technologii spotkają się, aby przedyskutować najważniejsze zagadnienia dotyczące kierunków rozwoju. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Technologia finansowa jest obecnie jednym z najbardziej ekscytujących i najszybciej rozwijających się obszarów globalnego biznesu. W stosunkowo krótkim czasie pojawienie się młodych branż, takich jak FinTech oraz InsurTech miało ogromny wpływ na sposób prowadzonej działalności, dokonywanie transakcji przez klientów i myślenie o przyszłości finansów i ubezpieczeń.

Cześć wspólna FinTech & InsurTech Digital Congress skupiona będzie na takich tematach, jak: przyszłość rynku finansowego, innowacyjne przywództwo i transformacja. W ramach bloku „Reality check in banking and insurance” uczestnicy spotkania sprawdzą, które technologie i wdrożenia się sprawdzają, a które to „buzzword”. Pojawi się także temat, jak zdobyć finansowanie i gdzie szukać kapitału na rozwój swojego start-upu.

Ścieżka InsurTech Digital Congress skupi się na analizie cyfrowej stymulacji rynku ubezpieczeń zarówno wewnątrz firmy, jak i poza nią. Poruszone zostaną również zagadnienia dotyczące pracy agentów oraz tego, jak tę pracę usprawnić dzięki nowym technologiom. Nie zabraknie analizy przestrzeni współpracy ubezpieczycieli z insurtechami oraz kwestii dotyczących systemów telemedycznych i nowych modeli biznesowych.

Podczas wydarzenia stawiany będzie nacisk na konkretne przykłady oraz konstruktywne wymiany opinii. Nie zabraknie praktycznych use-case’ów, success stories oraz prezentacji, z których będzie można wyciągnąć lekcję na przyszłość i potraktować jako drogowskaz do osiągnięcia sukcesu.

Wydarzenie co roku skupia ekspertów branży finansowej i ubezpieczeniowej, przedstawicieli nauki obserwujących zmiany na globalnym rynku oraz reprezentantów nowoczesnych technologii i inwestorów. Kongres jest więc szansą na efektywne dyskusje dotyczące przyszłości branży finansowej w Polsce, także w kontekście relacji na arenie międzynarodowej.

Więcej informacji na temat FinTech & InsurTech Digital Congress: http://fintechdigitalcongress.pl/

Program FinTech & InsurTech Digital Congress

(am)