Generali zamknęło fuzję z La Médicale

0
230

Generali sfinalizowało przejęcie La Médicale od Crédit Agricole Assurances oraz zakup od Predica portfela ubezpieczeń na wypadek śmierci, sprzedawanego i zarządzanego przez La Médicale. Było to możliwe dzięki uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód od odpowiednich organów regulacyjnych i organów ochrony konkurencji.

Przejęcie stanowi element strategii Generali polegającej na wzmocnieniu dystrybucji poprzez agentów i umocnieniu pozycji na rynku specjalistów przez przejęcie określonej sieci niezależnych pracowników służby zdrowia.

– Sukces tego przejęcia wzmacnia naszą obecność we Francji, jednym z naszych najważniejszych rynków. Transakcja ta jest zgodna z naszym planem strategicznym „Lifetime Partner 24: Driving Growth” i pozwala nam wzmocnić naszą pozycję w segmentach zdrowia, ochrony osobistej oraz mienia i wypadków przy jednoczesnym rozszerzeniu ambicji naszego Lifetime Partner na nowych klientów. To przejęcie pokazuje również naszą zdolność do identyfikowania zewnętrznych możliwości rozwoju na kluczowych rynkach, na których chcielibyśmy się rozwijać – powiedział Philippe Donnet, CEO Generali Group.

(AM, źródło: Generali)