RzF: Poradnik o ubezpieczeniach turystycznych dla udających się za granicę

0
241

W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnego Rzecznik Finansowy przygotował poradnik o ubezpieczeniach turystycznych. Urząd wskazuje w nim m.in., czy wybierając się na zagraniczne wakacje należy się ubezpieczyć, co faktycznie można ubezpieczyć, a co ubezpieczeniu nie podlega oraz na co zwrócić uwagę, zawierając umowę.

Rzecznik przypomina, że ubezpieczenia turystyczne pomogą pokryć koszty niezbędnych wydatków na leczenie i rehabilitację, koszty ewentualnego transportu do kraju, utraty bagażu lub kradzieży. Jeśli turysta niechcący wyrządzi komuś krzywdę w czasie urlopu to polisa również może pokryć ewentualne roszczenia pokrzywdzonych. Istotny jest jednak wybór odpowiedniego ubezpieczenia. Odpowiedniego dla aktywności, potrzeb i oczekiwań.

Dlatego Rzecznik w przygotowanym poradniku „Ubezpieczenia turystyczne – rozsądny wybór” przypomina najważniejsze zagadnienia dotyczące zawierania i konstrukcji ubezpieczeń turystycznych. Poradnik jest skierowany do turystów wyjeżdżających za granicę. Eksperci RzF opisują w nim poszczególne składowe ubezpieczeń turystycznych, jak również elementy, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę, zawierając takie polisy.

Poradnik jest dostępny na stronie internetowej Rzecznika.

(AM, źródło: RzF)