Global Data: Zdrowie od Kanady do Meksyku

0
166

Przewiduje się, że składka przypisana sektora ubezpieczeń indywidualnych wypadkowych i zdrowotnych w Ameryce Północnej wzrośnie z 1,2 bln dol. w 2021 r. do 1,5 bln dol. w 2026 r., przy skumulowanym rocznym wskaźniku wzrostu 5,2% będącym efektem wzrostu świadomości ubezpieczeniowej i rosnących kosztów opieki zdrowotnej wynikających z pandemii.

Stany Zjednoczone są największym i najbardziej zaawansowanym rynkiem opieki zdrowotnej na świecie, który odpowiada za 97% składki z indywidualnych ubezpieczeń wypadkowych i zdrowotnych (PA&H) w Ameryce Płn. – wynika z raportu firmy analitycznej Global Data („Personal Accident and Health Insurance Market to 2025”). Na korzyść tego sektora rynku ubezpieczeń działa poprawa sytuacji na rynku pracy, rozluźnienie restrykcji w podróżowaniu i dwucyfrowy wzrost zapisów do programu Medicaid, zwiększając popyt na polisy PA&H. W 2021 r. sektor PA&H branży ubezpieczeniowej w USA odnotował wzrost na poziomie 5,3%.

– W centrum uwagi ubezpieczycieli wypadkowych i zdrowotnych znajdą się zmienione w następstwie decyzji Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych przepisy prawa aborcyjnego. Ponieważ należy się spodziewać, że w 50% stanów zmiana prawa wejdzie w życie, ubezpieczyciele będą musieli wprowadzić poprawki w polisach, przystosowujące je do tej zmiany – komentuje Katam Prasanth, analityk ubezpieczeniowy Global Data.

Wyrok będzie miał wpływ także na polisy podróżne, indywidualne i korporacyjne, ponieważ ludzie będą szukać dostępu do usług opieki zdrowotnej za granicą. Skutki decyzji sądu zrealizują się w pełni w ciągu przyszłego roku.

Ogółem średnia roczna stopa wzrostu (CAGR) rynku ubezpieczeń PA&H w USA na lata 2021–2026 wyniesie 5,2%.

Z kolei udział Kanady w składkach PA&H w regionie wynosi 1,6%. Rosnące koszta opieki zdrowotnej wytworzyły popyt na ubezpieczenia prywatne, uzupełniające usługi opieki zdrowotnej, których nie pokrywa system publiczny, takie jak leki na receptę, stomatologia, okulistyka i hospitalizacja.

Rosnąca popularność pakietów chroniących wiele ryzyk w ramach jednego planu jest spodziewanym motorem wzrostu rynku ubezpieczeń zdrowotnych. CAGR dla rynku PA&H w Kanadzie na lata 2021–2026 szacowany jest na 5,9%.

Do Meksyku należy pozostałe 1,4% rynku regionu północnoamerykańskiego. Jest to najszybciej rosnący rynek, ze wzrostem 19,3% w 2021 r., kiedy to napędzana pandemią świadomość ubezpieczeniowa przyczyniła się do wzrostu popytu na ubezpieczenia zdrowotne. Spodziewana średnia stopa wzrostu na lata 2021–2026 to 8,1%.

AC