GrECo International Holding AG reorganizuje zarząd i radę nadzorczą

0
833

Grupa GrECo przygotowuje reorganizację zarządu i rady nadzorczej GrECo International Holding AG. Proces ten obejmie najwyższe stanowiska w spółce.

Friedrich Neubrand, założyciel firmy i wieloletni przewodniczący rady nadzorczej, odejdzie z RN w połowie 2023 roku, a jego następcą zostanie jego syn Friedrich Neubrand jr. Założyciel firmy jest przekonany, że „dzięki strategicznemu przeorganizowaniu obraliśmy kurs na pomyślną i niezależną przyszłość w najlepszym możliwym współdziałaniu ze wszystkimi partnerami”.

Friedrich Neubrand jr pracę w rodzinnej firmie rozpoczął w 1987 r. Od 2005 r. jest członkiem zarządu. Odegrał kluczową rolę w międzynarodowej ekspansji firmy w Europie Środkowej i Wschodniej w ciągu ostatnich kilku dekad. Grupa GrECo jest obecnie reprezentowana na 18 rynkach w Europie Wschodniej.

– Moje przejście do rady nadzorczej gwarantuje, że jako rodzina będziemy reprezentowani zarówno w radzie nadzorczej, jak i w zarządzie, gdzie pozostanie mój brat Georg – podkreśla Friedrich Neubrand jr. Odpowiedzialność za Pion Sales & Account Management przejmie Georg Winter, który od prawie 10 lat jest członkiem zarządu GrECo International Holding AG.

W zarządzie zasiądzie także Ante Banovac. – Cieszę się, że udało nam się powołać naszego współpracownika, Ante Banovaca, na to strategicznie niezwykle istotne stanowisko. Jest on idealnym uzupełnieniem zarządu – podkreśla Friedrich Neubrand.

Ante Banovac przez kilka lat piastował kierownicze stanowiska w branży ubezpieczeniowej, a w 2014 roku dołączył do GrECo. Jako osoba odpowiedzialna za sprzedaż i koordynację rynków przyczynił się do dalszego rozwoju spółki na rynkach międzynarodowych.

– Chciałbym podziękować wszystkim współpracownikom, klientom i partnerom, a także radzie nadzorczej GrECo za wspaniałą współpracę w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Nadszedł czas, abym odszedł z rady nadzorczej. W wieku prawie 82 lat, po intensywnej karierze zawodowej, skoncentruję się teraz na sprawach rodzinnych i swoim hobby – stwierdził Friedrich Neubrand.

Niezbędne uchwały zatwierdzające te decyzje personalne zostaną podjęte na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy i posiedzeniu rady nadzorczej w czerwcu.

(AM, źródło: GrECo)