Grupa Europa: Maciej Kloze odpowiedzialny za pion operacji

0
1138

Od początku września nadzór nad pionem operacji w Grupie Europa przejął jej wiceprezes, Maciej Kloze, odpowiadający w zarządzie również za obszar IT i obsługę klientów.

Rozszerzenie kompetencji wiceprezesa było podyktowane chęcią przyspieszenia automatyzacji i robotyzacji procesów w firmie. Innym posunięciem wykonanym dla realizacji tego celu było uruchomienie od lipca w pionie operacji wydzielonej komórki: Biura Analiz i Automatyzacji Operacyjnych. Jego zadaniem jest wsparcie procesów automatyzacyjnych w Europie.

Maciej Kloze jest wiceprezesem Grupy Europa od marca 2018 roku. Z ubezpieczycielem jest związany od listopada 2017 roku, kiedy został doradcą zarządu. Wcześniej przez siedem lat pracował w PKO Ubezpieczenia, gdzie odpowiadał za IT, zarządzanie projektami oraz administrację. Był też związany m.in. z Deloitte Advisory, gdzie doradzał firmom z sektora finansowego, energetycznego i telekomunikacyjnego w regionie Europy Wschodniej i Centralnej w realizacji projektów technologicznych, wdrożeniowych i IT.

(AM, źródło: Grupa Europa, Twitter, gu.com.pl)