Grupa MAK i Superpolisa nadal będą wspierać Teatr 6.piętro

0
321

Grupa MAK i Superpolisa Ubezpieczenia kontynuują współpracę z warszawskim Teatrem 6.piętro. Partnerstwo, które rozpoczęło się w 2017 roku, zostało przedłużone do 2028 roku. 

– Ogromnie cenimy sobie działalność teatru, z podziwem obserwujemy, jak się rozwija i wdraża nowe inicjatywy, jak chociażby projekt promujący młodych polskich artystów Sztuka na 6. Szeroka i świetnie dobrana oferta kulturalna oraz profesjonalizm całej załogi teatru poskutkowały tym, że nie wyobrażamy sobie innej możliwości niż dalej wspierać ich działania – podkreśla Andrzej Wasilewski, główny akcjonariusz i członek zarządu MAK Investments, spółki holdingowej kontrolującej grupę podmiotów działających jako Grupa MAK.

Grupa MAK,  mecenas Teatru 6.piętro, należy do grona przedstawicieli świata biznesu, kultury i mediów, którzy patronują instytucji.

– Dotychczas mamy za sobą 10 wspólnych premier, kolejna już w czerwcu. Od 2017 roku mieliśmy szanse zorganizować aż 30 koncertów i 30 wystaw oraz wernisaży, gościć na naszych spektaklach ponad 800 tys. widzów. Dzięki tej współpracy mieliśmy też możliwość zorganizowania niezliczonej ilości projektów społecznych, edukacyjnych i kulturalnych w przestrzeni teatru. Cieszymy się, że tę kulturotwórczą misję tworzymy i realizujemy razem i że możemy wspólnie wchodzić na wyższy poziom teatru, a nawet na wyższy poziom kultury – mówi Michał Żebrowski, dyrektor naczelny Teatru 6.piętro. 

Współpraca ma na celu wsparcie kierowanego przez Michała Żebrowskiego i Eugeniusza Korina przedsięwzięcia w dalszym, stałym rozwoju opartym o jak najwyższy poziom artystyczny znajdujących się w repertuarze spektakli. 

(AM, źródło: MAK)