Rankomat: Ubezpieczenie mieszkania drogie w Warszawie, tanie w Gorzowie Wielkopolskim

0
319

Ceny ubezpieczeń mieszkania różnią się w zależności od miasta, w którym jest zlokalizowane. A to dlatego, że wartość nieruchomości to jeden z głównych czynników wpływających na wysokość składki za ubezpieczenie – przypomina Rankomat.

Na podstawie stawek z pierwszego kwartału eksperci porównywarki oszacowali, że nowe 50-metrowe w Warszawie kosztuje średnio 875 tys. zł, a w Gorzowie Wielkopolskim ponad dwukrotnie mniej – 360 tys. zł.

W kalkulatorze ubezpieczeń nieruchomości Rankomat obliczono, że roczne ubezpieczenie mieszkania o identycznych parametrach (50 m2, piętro pośrednie, wybudowane w 2024 r. zamieszkane przez 2 osoby dorosłe) z tym samym zakresem ochrony (mury i stałe elementy oraz wyposażenie od zdarzeń losowych, w tym kradzieży) kosztuje od 349 zł w Warszawie i od 228 zł w Gorzowie Wlkp.

– Jeśli ceny mieszkań będą rosły w podobnym tempie jak obecnie, oznacza to także wzrost cen za ubezpieczenie. Jednak taka zmiana będzie nieznaczna, od kilkunastu złotych na rocznej składce. Większe różnice mogę być zauważalne w rozszerzonych ofertach ubezpieczeń, z wykupionym ryzykiem powodzi, przepięcia, dewastacji, OC w życiu prywatnym, pakietem medycznym czy wariantem all risk – podkreśla Michał Ratajczak, ekspert ubezpieczeń nieruchomości Rankomat. 

(AM, źródło: Rankomat)