Grupa Unilink przejmuje Euro Posredovanje

0
1079

Od 2024 r. Unilink jest obecny już na siedmiu rynkach Europy Środkowej i Wschodniej. Z początkiem stycznia grupa dokonała bowiem zakupu Euro Posredovanje, wiodącego brokera ubezpieczeniowego w Chorwacji.

– Nasza decyzja o przejęciu firmy Euro Posredovanje opiera się głównie na jej pozycji rynkowej, eksperckości w zakresie działalności brokerskiej oraz spójnej z naszą kulturze, w której kładzie się nacisk na innowacje technologiczne. Cieszę się, że mogę powitać Domagoja, Vladimira i wszystkich pracowników Euro Posredovanje. Ten imponujący zespół od teraz zyskuje także dostęp do międzynarodowych możliwości Acrisure w zakresie sprzedaży brokerskiej, rozwiązań MGA, dostępu do rynku londyńskiego i nie tylko. To świetny sposób na rozpoczęcie 2024 roku – powiedział Igor Rusinowski, prezes zarządu Grupy Unilink i prezes Regionu Europy Środkowej i Wschodniej Acrisure.

Euro Posredovanje to firma specjalizująca się w działalności brokerskiej, ubezpieczeniowej i reasekuracji, obecna na rynku chorwackim od 2009 roku. Świadczy usługi z zakresu identyfikacji ryzyka ubezpieczeniowego, dokonuje przeglądu istniejących umów ubezpieczeniowych i dostosowuje je do rzeczywistych potrzeb klientów. W marcu 2013 roku uzyskała certyfikat SGS Societe Generale de Surveillance SA Systems & Services Certification oraz posiada wdrożony System Zarządzania Jakością zgodny z normą ISO 9001:2015, potwierdzony certyfikatem. Obsługuje ponad 4200 klientów, sprzedając ponad 110 tys. polis, zabezpieczając majątek warty łącznie ponad 5 miliardów euro.

Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem nowego rozdziału dla Euro Posredovanje. Jestem pewien, że dzięki dołączeniu do Acrisure i Unilink stworzymy lepsze rezultaty dla naszych klientów, a także wzmocnimy naszą pozycję w Chorwacji. To bardzo pozytywny rozwój dla naszych klientów, pracowników i wszystkich partnerów biznesowych – powiedział Domagoj Besic, założyciel i prezes zarządu Euro Posredovanje.

Domagoj Besic i Vladimir Mihelj, założyciele Euro Posredovanje, pozostają członkami zarządu firmy. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Grupa Unilink jest partnerem Acrisure w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej, który obejmuje obecnie siedem krajów: Polskę, Bułgarię, Rumunię, Mołdawię, Czechy, Słowację oraz Chorwację.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl