Gwarancje24: Gwarancja wadialna online

0
1361

Firma Gwarancje24 we współpracy z UNIQA opracowała platformę, która zapewnia dostęp do alternatywy dla wadium w postaci gwarancji wadialnej.

Platforma gwarancje24.pl pozwala o dowolnej porze dnia i nocy, bez wychodzenia z domu czy firmy, kupić gwarancję wadialną, czyli formę ubezpieczenia honorowaną w publicznych przetargach, w pełni zastępującego wadium. Wnioskowanie, weryfikacja i zakup gwarancji odbywają się drogą elektroniczną przez internet. Po weryfikacji kupujący nabywa gwarancję, którą może odebrać w warszawskiej placówce firmy, otrzymać ją następnego dnia kurierem lub w formie elektronicznej.

Opracowaliśmy narzędzie, które przede wszystkim zwiększa konkurencyjność małych i średnich firm oraz wpływa na poprawę płynności finansowej podmiotów biorących udział w publicznych przetargach. Gwarancja wadialna to ubezpieczenie, które znosi obserwowaną przez nas najważniejszą barierę tj. konieczność wygospodarowania znacznych środków finansowych na wadia wymagane w przetargach – wyjaśnia Liliana Zielińska, prezes zarządu Gwarancje24 sp. z o. o. – Cała procedura przebiega bardzo sprawnie, kompletnie przez internet. Firma, która planuje udział w przetargu i potrzebuje wnieść wadium, nie musi pożyczać pieniędzy na ten cel, może skorzystać z gwarancji. Dzięki platformie gwarancje24.pl nie trzeba także umawiać się z agentem na odległe w czasie spotkanie, przygotowywać wymaganych dokumentów, a następnie czekać na decyzję. W gwarancje24.pl wnioskowanie, płatność, weryfikację i wystawienie gwarancji obsługujemy przez internet dzięki czemu cały proces trwa maksymalnie jeden dzień – dodaje.

Proponowane ubezpieczenie dostępne jest w różnych wariantach, które określają czas trwania gwarancji od 30 do 105 dni. W każdym wariancie przedsiębiorcy otrzymują dodatkowe 15 dni. Każdy wnioskujący podmiot poddawany jest zautomatyzowanej weryfikacji. Przedsiębiorca, który nie czuje się zbyt pewnie, wypełniając dane dotyczące przetargu, może skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez ekspertów gwarancje24.pl, którzy wypełnią niezbędne dane przetargu w gwarancji i zadbają o poprawność danych.

(AM, źródło: Gwarancje24)